رئیس پلیس آگاهی فراجا از افزایش یک درصدی قتل در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر قاتل سریالی و حرفه‌ای در سطح کشور که بخواهد با نقشه چند نفر را به قتل برساند، نداریم.

افزایش یک درصدی قتل در کشور/ میانگین قتل به روزی 12 نفر رسید

به گزارش سلامت نیوز، تسنیم نوشت، رئیس پلیس آگاهی فراجا در پاسخ به این سؤال که آیا آمار مربوط وقوع قتل افزایش داشته است، اظهار کرد: اخبار مربوط به قتل به تازگی بیشتر از سایر اخبارها رسانه‌ای می‌شوند این در حالی است که در سال 1401 افزایش اندکی در وقوع این جرم داشته‌ایم اما این افزایش زیاد نیست.

وی افزود: در سال 1401 نسبت به سال 1400 آمار مربوط به وقوع "قتل" یک درصد افزایش پیدا کرده است که این موضوع نگران‌کننده نیست البته نکته مهم این است که اکثر پرونده‌های مربوط به قتل کشف می‌شوند.

رئیس پلیس آگاهی در پاسخ به این سؤال که قتل‌هایی که در سطح کشور روی می‌دهد مربوط به چه موضوعی می‌شوند، متذکر شد: اکثر قتل‌ها مربوط به نزاع و درگیری است و برخی دیگر هم خانوادگی هستند.

قنبری با اشاره به اینکه در حال حاضر در ایران قاتل سریالی و حرفه‌ای نداریم، گفت: در حال حاضر قاتلی که بخواهد از قبل نقشه بکشد و چند نفر را با برنامه به قتل برساند نداریم البته مواردی داریم که در یک خانواده درگیری به وجود آمده و فردی چند نفر را به قتل رسانده است اما این موضوع هم در لحظه رخ داده و با برنامه قبلی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: از 25 اسفند سال 1400 تا هشتم اردیبهشت ماه 1401 تعداد 482 قتل به وقوع پیوسته است اما در همین تاریخ یعنی از 25 اسفند ماه 1401 تا هشتم اردیبهشت ماه 1402 تعداد 543 قتل به وقوع پیوسته است یعنی در مجموع در این بازه زمانی 61 نفر بیشتر از سال قبل به قتل رسیده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کشور تاکید کرد: در ایران آن طور که در سایر کشورها قاتل زنجیره‌ای و سازمان یافته هست، قاتل نداریم و اکثر قتل‌ها در لحظه و بر اساس درگیری رخ می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha