دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
کد خبر: 355754

سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در برخی استان‌ها هشدار سطح زرد صادر کرد.

وزش باد و احتمال خیزش گردوخاک در ۱۴ استان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، براساس هشدار سازمان هواشناسی روز سه شنبه وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار در استان‌های «کرمانشاه، ایلام، خوزستان، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان» پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه این شرایط به استان‌های دیگر نیز کشیده می‌شود به طوریکه استان‌های «جنوب و شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، البرز، تهران، قم، غرب سمنان، اصفهان، خوزستان، ایلام، بوشهر و غرب فارس» تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

وزش باد و گردوخاک تا پنجشنبه ادامه دارد به طوریکه پنجشنبه استان‌های «خوزستان، ایلام، جنوب و شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، هرمزگان، بوشهر، غرب فارس، تهران و البرز» را فرا می‌گیرد.

این شرایط اثرات مخاطره آمیزی همچون «در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال» در پی دارد.

توصیه می‌شود برای مواجهه مناسب با این شرایط نسبت به «احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع، به ویژه در بعدازظهر و استفاده از قیم برای نهال‌ها» اقدام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha