معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: در مساله اعتیاد بانوان به مواد مخدر، پیشگیری بر درمان اولویت دارد لذا موضوع آموزش در این خصوص بسیار ضروری است.

پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در بین بانوان بر مساله درمان اولویت دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی؛ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در نشست کمیته تخصصی زنان و خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر که عصر امروز در محل این معاونت تشکیل شد، اظهار کرد: در مساله اعتیاد بانوان به مواد مخدر، پیشگیری بر درمان اولویت دارد، بر این اساس باید آموزش‌های پیشگیرانه که منجر به ایجاد باور قلبی و تقویت معنویت در میان دختران و بانوان گردد، صورت بگیرد، این امر باید از مدارس شروع شود و در دانشگاه‌ها با قوت بیشتر ادامه پیدا کند.

در ابتدای این دیدار معصومه فلاحیان، معاونت بررسی‌های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در راستای رفع آسیب اجتماعی اعتیاد، باید به سمت مردمی شدن نگاه مبارزه با مواد مخدر پیش برویم.

در ادامه جمالو؛ با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقدام فوق العاده در پیشگیری از اعتیاد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر، خاطر نشان کرد: حدود ۴۰۰۰ شهید، جان عزیزشان را برای سلامت جان مردم شریف ایران هزینه کردند که رسالت ما را در این زمینه مضاعف می‌کند.

وی افزود: اعتیاد پدیده‌ای چندبعدی و پیچیده است که می‌توان گفت نقطه شروع بزه‌های دیگر بوده و فروپاشی بنیان خانواده را فراهم می‌کند.

گفتنی است در این نشست، دبیر کمیته تخصصی زنان و خانواده ستادمبارزه با موادمخدر، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، نمایندگانی از سازمان بسیج جامعه زنان کشور، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و بسیاری از مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha