بيشترموارد جراحي‌هاي زيبايي در كشورغيرضروري است

۱۳۸۶/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3663
بيشترموارد جراحي‌هاي زيبايي در كشورغيرضروري است


به گزارش سلامت نیوز دكتر حبيب اله مدرس موسوي متخصص گوش، حلق و بيني و استاد سابق دانشگاه علوم پزشكي تهران در گفت و گو با ايسنا، با بيان اين مطلب گفت: شايع ترين عارضه حنجره در دوران كودكي لارنژيت است كه به علت ويروس يا ميكروب پديد مي‌آيد و باعث تنگي نفس در كودكان مي‌شود.

وي ادامه داد: همچنين عارضه حنجره در بزرگسالي، بيشتر در صورت استفاده نادرست از حنجره ايجاد شده كه منجر به پيدايش پليپ‌ و ندول حنجره مي‌شود.

دكتر مدرس موسوي با بيان اين كه معلمان، سخنرانان، واعظان و دوبلورها بيشترين افرادي هستند كه مبتلا به عارضه حنجره مي‌شوند، اظهار داشت: افرادي كه بيشتر از صداي خود استفاده مي‌كنند مبتلا به ندول‌هاي تار صوتي مي‌شوند و اين شايع ترين عارضه غيرالتهابي است.

وي تصريح كرد: معمولا اگر لارنژيت در بزرگسالي به دنبال يك سرماخوردگي پديد آيد به راحتي بهبود مي‌يابد ولي ماندگار است.

مدرس موسوي با بيان اين كه درمان بستگي به زمان مراجعه بيمار دارد، اذعان داشت: چنانچه فرد در مراحل اوليه بيماري مراجعه كند با داروهاي ضد التهابي، آنتي بيوتيك، آنتي هيستامين و آموزش صوتي (گفتار درماني) ممكن است درمان شود ولي اگر بيماري پيشرفت كرده باشد بايد به وسيله جراحي، عارضه حنجره برداشته شود.

وي هزينه درمان اين بيماريها را مناسب دانست و تصريح كرد: جديدترين درمان‌ها در ايران وجود دارد و كمبودي در اين زمينه و نيز وجود متخصصين در كشور احساس نمي‌شود.

اين متخصص گوش و حلق و بيني تاكيد كرد: جراحان نسل جوان به علت درآمدزايي بالا علاقه مند به جراحي زيبايي هستند و اين جراحي‌ها را به ديگر جراحي‌هاي حنجره ترجيح مي‌دهند.

دكتر مدرس موسوي در پايان خاطرنشان كرد: وظيفه اين گروه از جراحان است كه بيماران مختلف حنجره‌اي را درمان كنند و در عين حال بيمه‌ها هم مسئوليت پوشش دارند تا بيماران با هزينه كمتر به جراحان مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
13.5761s, 18q