عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده از مصوبه این کمیسیون برای رفع مشکلات کمبود معلم در بودجه سال آینده خبر داد.

مصوبه جدید برای رفع کمبود معلم/ سقف فعالیت معلمان بازنشسته‌ اعلام شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، شیوا قاسمی‌پور با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق در رابطه با رفع معضل کمبود معلم در آموزش و پرورش گفت: فعالیت بازنشستگان آموزش و پرورش طبق قوانین مدنظر بوده و با این حال این بازنشستگان تنها می توانستند ۶ ساعت در هفته فعالیت کنند.

نماینده مردم «مریوان و سروآباد» در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، وزارت آموزش و پرورش اجازه دارد تا از بازنشستگان آموزش و پرورش به مدت ۲۴ ساعت در هفته، نیروهای حق التدریسی، نهضتی ها ، خرید خدماتی ها، نیروهای طرح امین و نیروهایی که به صورت غیر رسمی با آموزش و پرورش فعالیت می کنند، برای رفع مشکل کمبود معلم استفاده کند.

وی بیان کرد: این حکم، آموزش و پرورش را مکلف می کند تا با این گروه ها قرارداد فعالیت منعقد کند البته این مصوبات باید به تایید نمایندگان در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان برسد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • آتشدل IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۶
    0 0
    من خودم بازنشسته هستم با 15 ساعت تدریس در هفته. احساسم اینه که یک بار اضافی هستم که آموزش و پرورش مرا تحمل میکنه از سال آینده محاله تدریس کنم. آن جیزی که معلم را به تشکیلات وصل میکنه نیست. انرژی دارم اما از درون چیزی انسان را دفع میکنه همه به دید اضافب نگاه میکنن.