شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
کد خبر: 367321

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: از امروز داروخانه‌ها با ثبت شناسه رهگیری شیرخشک در سامانه تی‌تک می‌توانند شیر خشک رژیمی را بدون تغییر قیمت به مصرف‌کننده در سقف معین عرضه کنند.

شیرخشک‌های رژیمی یارانه‌ای شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سجاد اسماعیلی، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: از شنبه داروخانه‌ها با ثبت شناسه رهگیری شیرخشک در سامانه تی‌تک می‌توانند شیر خشک رژیمی را بدون تغییر قیمت به مصرف‌کننده در سقف معین عرضه کنند. از اواخر آبان ارز ترجیحی یا همان یارانه شیرخشک به بیمه‌ها منتقل شد و به شیرخشک یارانه تعلق گرفت، اما شیرخشک‌ رژیمی مشمول یارانه نشده بود.

هم‌اکنون به‌صورت میانگین ماهانه بین ۶ تا ۷.۵ میلیون قوطی شیر خشک در کشور تولید می‌شود و در صورت کمبود احتمالی و نیاز به تولید بیشتر، کارخانه‌ها برای تولید بیشتر شیر خشک شیفت‌بندی می‌شوند.

میزان مصرف شیرخشک هر کودک ماهانه ۴ الی ۷ قوطی برآورد شده است، اما برای تامین رفاه خانواده‌ها ۱۰ قوطی شیرخشک به قیمت یارانه‌ای تعیین شد که طی ماه خانواده‌ها می‌توانند آن را با نرخ یارانه‌ای دریافت کنند؛ در عین‌حال تعرفه شیرخشک بیش از ۱۰ قوطی با قیمت غیر یارانه‌ای محاسبه می‌شود و آن هم تا سقف ۲۰ قوطی امکان‌پذیر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha