سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
کد خبر: 367509

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره علت ممنوعیت استفاده از لاک و کاشت ناخن برای کادر درمان افزود: علت ممنوعیت این موضوع، رعایت بهداشت حرفه‌ای است؛ این موضوع جزو اخلاق و پوشش حرفه‌ای است.

علت ممنوعیت کاشت ناخن برای کادر درمان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،، رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت درباره علت ممنوعیت استفاده از لاک و کاشت ناخن برای کادر درمان توضیح داد.

روز گذشته وزیر بهداشت اعلام کرد که کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمام کارکنان بیمارستانی ممنوع است؛ پیش از این نیز وزارت بهداشت طی یک اطلاعیه، به منظور استانداردسازی رفتار و پوشش دانشجویان و دستیاران دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اعلام کرده بود که داشتن لاک ناخن، برچسب‌های ناخن و ناخن‌های مصنوعی ممنوع است.

در همین راستا، دکتر حسین حاجی میرزایی؛ رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: در وزارت بهداشت استانداردهایی به لحاظ حرفه‌ای در اتاق عمل داریم؛ برای افرادی که پروسیجر و اعمال جراحی انجام می‌دهند، لاک زدن و کاشت ناخن ممنوع است و با استانداردهای وزارت بهداشت مغایرت دارد.

رئیس اداره نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت افزود: علت ممنوعیت این موضوع، رعایت بهداشت حرفه‌ای است؛ این موضوع جزو اخلاق و پوشش حرفه‌ای است. زمانی که فردی ناخن می‌کارد، فاصله‌ای که بین ناخن و بستر انگشت ایجاد می‌شود به محلی برای رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شود و بنابراین دستان فرد به خوبی استریل نمی‌شود؛ همین موضوع می‌تواند باعث بروز عفونت در محل جراحی و آسیب به بیمار ‌شود. به همین دلیل این موضوع به کادر درمان ابلاغ شده و پرسنل بیمارستان‌ها باید از لاک زدن و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha