رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: همه بیمارستان‌های دولتی به سامانه نوبت دهی الکترونیک متصل هستند، اما بیمارستان‌های تامین اجتماعی هنوز به این سامانه متصل نشده اند.

کدام بیمارستان‌ها به سامانه نوبت دهی الکترونیک متصل نیستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سیدرضا مظهری افزود: ۱۲ شرکت دانش بنیان، سامانه نوبت دهی الکترونیک بیمارستان‌ها را راه اندازی کرده اند و همه بیمارستان‌های دولتی به این سامانه متصل هستند.

وی ادامه داد: البته بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی هنوز به سامانه نوبت دهی الکترونیک وزارت بهداشت متصل نیستند.

مظهری با بیان اینکه همه بیمارستان‌های دولتی به این سامانه متصل هستند، افزود: در شهرهای کوچک که شاید مراجعه چندانی وجود ندارد نیاز به این موضوع نبوده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان اینکه در بیمارستان‌های بزرگ همچون امام خمینی و شریعتی همه ظرفیت پذیرش بیمارستان به نوبت دهی الکترونیک اختصاص داده نشده است، ادامه داد: در اینگونه بیمارستان‌ها به علت ارجاع بیماران از سایر بیمارستان‌ها و حتی نیاز به مراجعه حضوری نمی‌توان همه ظرفیت نوبت دهی را به صورت الکترونیک اختصاص داد.

مظهری با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ درصد مشکلات سامانه نوبت دهی الکترونیک برطرف شده است افزود: ۱۰ درصد در خصوص ارتقای سامانه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: معاونت درمان باید بیمارستان‌ها را ملزم کند بر اساس ضوابط، نوبت دهی الکترونیک را انجام دهند و برای جامعه نیز فرهنگ سازی شود تا بیشتر بر اساس سامانه nobat.behdasht.gov.ir وارد سامانه شوند و نوبت خود را بر اساس بیمارستان مورد نظر و تخصص و تاریخ مورد نظر انتخاب کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha