پرستاران خادمان سلامت مساجد مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3712
پرستاران خادمان سلامت مساجد مي‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، عباس تقي زاده، امروز در يك نشست خبري در سازمان نظام پرستاري كشور، افزود: طرح خادمان سلامت مساجد با هدف ارتقاي سلامت مساجد، نمازگزاران، خادمان مساجد و مردم محله‌ها از فردا در 200 مسجد از مجموع 2500مسجد و حسينيه شهر تهران آغاز مي‌شود.
وي ادامه داد:‌ در اين طرح پرستاران و پيراپزشكان به صورت داوطلب به عنوان خادم سلامت مساجد فعال مي‌شوند و ضمن تلاش براي ارتقاي سطح سلامت و رعايت اصول بهداشتي و ايمني در مساجد، مدارس، پاركها و اماكن عمومي اطراف مسجد فعاليت مي‌كنند و اقدامات لازم را براي پيشگيري از بيماريها براي آحاد مردم با آموزش به آنان انجام مي‌دهند.
تقي زاده گفت: وظايف پرستاران در مساجد حول چند محور است كه توجه و نظارت بر بهداشت فضاي فيزيكي مسجد از جمله آب، آبخوري، سرويس بهداشتي، فاضلاب، ايمني اطفاي حريق و در و پنجره مسجد، نظارت بر وسايل مصرفي مسجد، جانماز و مهر، ظروف غذاخوري و يكبار مصرف، نظافت آبدارخانه، كتابخانه و كفشداري مسجد، ارائه آموزش كمكهاي اوليه به مردم محل و ارائه پيشنهادهاي لازم به شهرداري و مركز امور رسيدگي به مساجد براي ارتقاي سطح سلامت مسجد و محله ارائه مي‌كنند.
وي افزود:‌اين طرح فردا طي مراسمي در هتل المپيك تهران با اعطاي احكام 10پرستار خادم سلامت مساجد از سوي آقاي ابراهيمي، رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد رسما آغاز مي‌شود.
مدير كل سلامت شهرداري تهران اضافه كرد: مساجد در صدر اسلام پايگاه اصلي آموزش‌هاي فرهنگي به مردم بوده‌اند و ما نيز با اجراي اين طرح در واقع به دنبال بازگشت به همان ارزشهاي صدر اسلام هستيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.17313s, 18q