سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۹
کد خبر: 371456

سه زن سارق که با تشکیل باند «نامرئی» از مشتریان بازار و مسافران اتوبوس‌ها سرقت می‌کردند در حالی به اتهام سرقت طلاهای مرد جوان دستگیر شده‌اند که همگی منکر اتهام خود هستند.

دوربین های مداربسته، باند زنان سارق را لو داد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران، اسفند سال گذشته مرد جوانی در تماس با پلیس از سرقت 130 گرم طلایش خبر داد. او در رابطه با سرقت طلاهایش گفت: خودرویی را به صورت چکی مدتی قبل خریداری کردم. موعد چکم فرا رسیده بود و برای وصول آن مجبور شدم طلاهای همسرم را بفروشم. به بازار رفتم و طلاها را به سه طلافروشی بردم تا هر کدام بیشتر خریداری کند به او بفروشم. از طلافروشی سوم که بیرون آمدم، حس کردم دستی به سمت کیفم آمده است. برگشتم، کسی را ندیدم اما وقتی کیفم را نگاه کردم طلاها نبود.
با شکایت مرد جوان، کارآگاهان پلیس وارد عمل شده و در بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت، مشخص شد که سه زن در حال تعقیب مرد جوان بودند و یکی از آنها وقتی وی وارد سومین مغازه شده همراه او وارد و سپس خارج شده است.
تصاویر زنان جوان بدست آمد و زمانی که تصویر آنها با تصاویر متهمان سابقه‌دار اداره آگاهی تطبیق داده شد، کارآگاهان دریافتند که زنان جوان همگی از متهمان سابقه‌داری هستند که به اتهام جیب‌بری و سرقت گوشی از مسافران بی‌آر تی و مشتریان بازار بارها دستگیر شده‌اند.
بدین ترتیب هویت متهمان بدست آمد، فریده و فرخنده دو خواهر بودند که با همدستی دختر عمویشان نقشه جیب‌بری‌ها را اجرا می‌کردند. با بدست آمدن هویت متهمان، تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه یافت و کارآگاهان در بررسی‌های پلیسی دریافتند دو خواهر توسط پلیس استان البرز بازداشت شده و دختر عمویشان هنگام جیب بری در قم به دام پلیس افتاده است.
پس از هماهنگی‌های قضایی، هر سه متهم به دادسرای ویژه سرقت پایتخت منتقل اما ابتدا منکر سرقت طلاهای مرد جوان شدند. یکی از آنها در تحقیقات گفت: اسم باندمان گروه نامرئی است چرا که آنقدر در سرقت تبحر داشتیم که بدون آنکه مالباخته‌ها متوجه شوند جیب و کیفشان را خالی می‌کردیم.
او ادامه داد: ما به محل‌های شلوغ می‌رفتیم و از غفلت مالباخته‌ها استفاده می‌کردیم و در چشم برهم زدنی کیف و جیب هایشان را خالی می‌کردیم. اسفند ماه هم که فصل خرید است و بازارها و اتوبوس‌ها شلوغ‌تر می‌شود، به بازارهای شلوغ می‌رفتیم و سرقت می‌کردیم اما سرقت طلاهای مرد جوان کار ما نیست.
گرچه متهمان مدعی هستند که سرقت طلای مرد جوان کار آنها نیست اما تصاویر دوربین‌ها نشان می‌دهد که یکی از خواهرها بعد از خروج مرد جوان از طلافروشی، سرقت را انجام داده است. تحقیقات به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha