رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به غفلت از ارائه خدمات سلامت دهان و دندان انتقاد کرد و گفت: بیمه در کشور ما مثل قلک است که فقط در آن پول می ریزند.

بیمه‌ها در ایران نقش قلک را دارند/ هزینه بالای خدمات دندانپزشکی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری، صبح سه‌شنبه در کنگره دندانپزشکی ایران، افزود: جامعه علمی و انجمن‌های علمی جایگاه ویژه‌ای دارند که باید خواسته‌های منطقی آنها در وزارت بهداش

ت مدنظر قرار بگیرد.

وی با انتقاد از برخی تصمیم گیری های اشتباه در وزارت بهداشت، افزود: استقرار اداره کل تجهیزات پزشکی در سازمان غذا و دارو هیچ جایگاهی ندارد و باید در وزارتخانه قرار می‌گرفت.

شهریاری ادامه داد: متأسفانه در حوزه پیشگیری سلامت دهان و دندان غفلت شده است. به طوری که در مجلس هفتم، ۱۰ میلیارد تومان به بهداشت دهان و دندان کودکان اختصاص یافت و بعد از آن، چنین تصمیماتی تکرار نشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به نظر می‌آید دولت به تنهایی نمی‌تواند خیلی از کارها را انجام دهد و باید مردم مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: جامعه دندانپزشکی ایران، یکی از گروه‌های مترقی در کشور است. بنابراین، می‌توان در جهت رونق توریسم درمانی از توانمندی دندانپزشکان کشور بهره برد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: متأسفانه ما با مشکل تعرفه‌های پزشکی مواجه هستیم و تصمیمات شورای عالی بیمه سلامت در سازمان برنامه و بودجه و دولت، وتو می‌شود.

وی افزود: پرداختی هزینه‌های سلامت از جیب مردم در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد است. ما بیمه نداریم و آنچه وجود دارد، قلک هستند و در آنها فقط پول می‌ریزند.

شهریاری گفت: با توجه به هزینه‌های دندانپزشکی، اکثریت مردم فقط قدرت کشیدن دندان را دارند و نمی‌توانند برای حفظ دندان‌های خود کاری کنند.

وی افزود: ما سیستم قوی به نام شبکه داریم، اما متأسفانه غفلت می‌شود.

در ادامه، سعید ساعی رئیس شصت و سومین کنگره دندانپزشکی ایران گفت: اولین کنگره در سال ۱۳۴۲ در دانشگاه تهران برگزار شد و امروز، شصت و سومین کنگره با حضور پرشور جامعه دندانپزشکی برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری کنگره کار سختی است و کنگره دندانپزشکی، سخت‌تر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha