مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام شناسایی 75هزار زوج نابارور توسط این سازمان بیمه‌گر، گفت: حمایت از زوجین نابارور با همکاری بیمه سلامت و موسسات درمانی روند صعودی دارد.

شناسایی ۷۵ هزار زوج نابارور توسط بیمه سلامت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل کاملی در نشست جمعی از مدیران سازمان متبوع خود با مدیران مرکز درمان ناباروری ابن سینا، با اشاره به اینکه این سازمان از عقد قرارداد با موسسات درمان ناباروری برای خدمات دهی بهتر به زوجین نابارور استقبال می‌کند، گفت: بیمه سلامت تجاری نبوده و بلکه بیمه حمایتی است، با وجود آن که این سازمان اعتبارات خود را از دولت تامین می‌کند؛ اما تلاش می‌کند خدمات مناسبی به بیمه‌شدگان خود از جمله زوجین نابارور ارائه دهد.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، با بیان اینکه در سال جاری خدمات بهتری را به زوجین نابارور ارائه می‌دهیم، افزود: سیاست‌های جمعیتی تغییر کرده و این روند در سازمان تدریجی اجرا می‌شود، از سال ۱۴۰۰ که قانون و الزام ارائه خدمات به زوجین نابارور ابلاغ شد، سازمان بیمه سلامت تلاش کرده که در تمام نقاط کشور از سیاست‌های جمعیتی با حمایت بیمه‌ای از زوجین نابارور پشتیبانی کند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت ۷۵ هزار زوج نابارور را شناسایی و نشان‌دار کرده است، تصریح کرد: قشر عظیمی از جامعه به لحاظ منابع امکان بهره‌مندی از خدمات درمان ناباروری را ندارند، خوشبختانه با تصویب قانون جوانی جمعیت، حمایت‌های بیمه‌ای و خدمات موسسات درمانی از جمله رویان و ابن سینا بخش بزرگی از مشکلات این افراد مرتفع شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، کاملی تاکید کرد: بدون تردید با دستورالعمل سال گذشته در شورای عالی بیمه و در نظر گرفتن بسته خدمتی شرایط خدمت رسانی به بیمه شدگان بهتر شده و ما امیدواریم این مسیر درسال جاری نیز ادامه پیدا کند. بیمه سلامت ۴۵ میلیون نفر بیمه شده دارد که حدود ۳۳ میلیون نفر از این تعداد بیمه رایگان هستند. لذا با توافقات صورت گرفته در بحث پرداختی‌ها و بسته خدمتی، بسیاری از زوجین می توانند از خدمات استفاده کنند.

گفتنی است در این نشست صادقی تبار رئیس مرکز درمان ابن سینا نیز گفت: درمان ناباروری در دنیا گران قیمت است، اگر بخواهیم ارائه خدمات ادامه‌دار باشد، باید اعتبارات به موقع تخصیص پیدا کند، در غیر این صورت مشکلات بسیاری ایجاد می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha