هر تشنجي در کودکان صرع نيست

۱۳۸۵/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 372
هر تشنجي در کودکان صرع نيست

دکترمحمود محمدي فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان واستاد دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت و گو با  ايسنا ، در اين خصوص گفت: براي تشخيص بيماري صرع نياز به تاييد اين پديده از لحاظ فيزيکي وثبت آن توسط دستگاه Video EEG monitoring است .بنابراين نمي توان هر نوع تشنجي در کودکان را صرع قلمداد کرد.

دکتر محمدي اضافه کرد: استفاده از دستگاه مذکور علاوه بر ثبت و تاييد حملات صرع قابليت تشخيص و تمايز حملات صرعي را از حملات غير صرعي در کودکان داراست. همچنين با استفاده از اين دستگاه مي توان مکان دقيق حملات الکترونيکي ايجاد شده در مغز را مشخص نمود.

ي گفت: حملات ريسه رفتن، تکان هاي خواب و خواب گردي از تشنجات غير صرعي در کودکان است که اصولا با صرع اشتباه شده و اين اشتباه باعث تجويز داروهاي صرع در اين کودکان مي شود و پيامدهاي ناخوشايندي براي کودکان به همراه دارد.

دکتر محمدي اضافه کرد: دوران کودکي و نوجواني شايع ترين سنين بروز تشنج است که برخي از اين تشنجات از صرع ناشي مي شوند و اين بيماري نيز مي تواند طيف گسترده اي از بيماري هاي مختلف را شامل شود. اما اکثريت تشنجات يادشده قابل درمان و کنترل هستند.

عضو انجمن صرع ايران، بيماري صرع را ناشي از عوامل قبل از تولد(ژنتيکي و فاميلي) عوامل حين تولد (ضربه هاي زايماني، خفگي هاي زايماني) و عوامل پس از تولد شامل اسهال، استفراغ، عفونت ها و ذات الريه در کودکان عنوان کرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.70739s, 18q