چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
کد خبر: 372687

سازمان هواشناسی کشور نسبت به ناپایداری هوا و بارش‌های محلی شدید در ارتفاعات در استان‌های تهران، البرز، شرق گیلان و ارتفاعات غربی مازندران هشدار نارنجی صادر کرد.

هشدار نارنجی؛ کدام استان‌ها بارندگی دارند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ناپایداری هوا و بارش‌های محلی شدید، در هشدار سطح نارنجی اعلام کرد: از پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۱۶ خرداد) در ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، شرق گیلان و ارتفاعات غربی مازندران رگبار باران، رعدوبرق، تگرگ، کاهش دید، صاعقه و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید رخ خواهد داد.

جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مخاطرات این سامانه اعلام شده است.

سازمان هواشناسی همچنین احتیاط در سفرهای بین‌شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌های اجرایی را توصیه کرد.

هشدار نارنجی برای رگبار باران در تهران، البرز، گیلان و مازندران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha