فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: توسعه و روابط دوجانبه و گسترش همکاری های پلیسی نیاز هر دو کشور ایران و ژاپن به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

ژاپن فناوری‌ روز مقابله با مواد مخدر را در اختیار ایران قرار می‌دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ابتکار،سردار احمدرضا رادان در دیدار با تسوکادا تاماکی سفیر ژاپن در ایران اظهار داشت: ایران آمادگی دارد همکاری گسترده‌ای به‌ویژه در موضوعات پلیسی و انتظامی با ژاپن داشته باشد.فرمانده کل انتظامی کشور افزود: توسعه روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌های پلیسی نیاز هر دو کشور ایران و ژاپن به ویژه در عرصه مبارزه با موادمخدر است.


پلیس، وی یادآور شد: قانون گریزی آمریکا جنایت‌های گسترده‌ای در کشورهای مختلف در پی داشته است و ایران در کودتای ۲۸ مرداد و حمله آمریکا و زمین گیری آنها در صحرای طبس و نیز حمله به ناکازاکی و هیروشیما بخشی از جنایت‌های آمریکاست که مردم بسیاری از دو کشور کشته شدند و اینها دلایلی برای عدم اعتماد ما به آمریکایی هاست.


وی آمریکا را کشوری خواند که برای اهداف خود از قوانین استفاده و در جایی مثل غزه قانون را نادیده می‌گیرد و اینگونه با بمب‌های ارسالی خود برای صهیونیست‌ها منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ هزار نفر انسان بی گناه می‌شود.فرمانده کل انتظامی کشور خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با تقدیم شهدای زیادی در راه مقابله با مواد مخدر برای جلوگیری از آسیب های این مواد در سراسر دنیا پرچمدار این حوزه است و این در حالی است که اگر ایران این مقابله‌ها را انجام نمی‌ داد مشخص نبود چه برسر مردم اروپا می‌آمد.


سردار رادان ادامه داد: اروپایی‌ها خود اذعان دارند که اگر اقدامات جمهوری اسلامی ایران نبود اروپا از گزند آسیب‌های مواد مخدر در امان نمی‌ماند و با این حال آنها در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیز ما را تحریم می‌کنند.وی خاطرنشان کرد: امروز دنیا از نظام یک قطبی و دوقطبی خارج شده و معتقدیم ژاپن نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود باید جایگاه خود را در این نظم نوین جهانی ارتقا دهد.


فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه به سهم خود در ارتقای روابط دوجانبه در هر سطحی میان دو کشور تلاش خواهم کرد، افزود: این مهم در دیدگاه نخست وزیر ژاپن وجود دارد که روابط باید گسترش یابد و ما نیز در ایران برای کشور دوست؛ ژاپن احترام خاصی قائلیم و به دنبال گسترش روابط دیپلماتیک هستیم.


توسعه همکاری های پلیسی ایران و ژاپن به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر


در ادامه این دیدار، تسوکادا تاماکی سفیر ژاپن در ایران نیز در سخنانی شهادت رئیس جمهور و جمعی از همراهان وی را به سردار رادان تسلیت گفت و اظهار داشت: به عنوان نماینده کشور در این مراسم حضور داشتم و شاهد جمعیت اندوهگین مردم کثیری در این مراسم بودم.وی در ادامه از آمادگی کامل این کشور برای انتقال فناوری های مورد نیاز ایران برای مقابله با مواد مخدر به ایران خبر داد و افزود: موضوع مواد مخدر مربوط به یک کشور خاص نیست و ضررهای آن برای تمام مردم دنیا است و بر این مبنی آماده‌ایم تا همکاری‌های خود در این زمینه را گسترش دهیم.


تسوکادا تاماکی افزود: ژاپن از دیرباز به دنبال گسترش روابط با ایران در همه زمینه‌ها بوده و در این میان تحریم های آمریکا سبب شده است روابط اقتصادی و سیاسی آن گونه که انتظار می‌رود، نباشد. سفیر ژاپن در ایران افزود: کشور ژاپن از اهمیت مقابله کشور ایران با مواد مخدر آگاه است و بر این مبنا آمادگی دارد تا در این زمینه هرچه بیشتر همکاری داشته باشد.وی از سردار رادان برای سفر به ژاپن و ارتقای تعاملات و همکاری‌های پلیسی با این کشور دعوت کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha