از اثرات داروئی ادویه جات چه می دانیم

۱۳۸۵/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 379
از اثرات داروئی ادویه جات چه می دانیم
به نقل از پايگاه خبري CNN: خواص شفابخشي ادويه جات، گياهان دارويي ساليان زياد است كه به انسان ثابت شده است با وجود اينكه هنوز دلايل واضح و صددرصد اين خواص شناخته نشده، اما نمونه‌ها و شواهد بسياري كه در اين زمينه ديده شده حاكي از اين مطلب است.
بنابراين گزارش، يكي از موثرترين عوامل سلامت غذاها، به نحوه نگهداي آنها بر مي‌گردد در سال 2003 ميلادي محققان يافتند عصاره غليظ شده گياه مرزنكوش به نگهداري گوشت و جلوگيري از فساد آن به وسيله باكتري ليستربا كمك مي‌كند.
يكي از پزشكان دانشگاه Vevmont معتقد است: تلخي و گزندگي بسياري از گياهان مي‌تواند قدرت كشندگي باكتري را به همراه داشته باشد و گياه مرزنگوش يكي از بهترين از بين برنده‌هاي باكتريست و فنول‌هاي موجود در آن از بهترين آنتي‌اكسيدانهاست كه سلول‌هاي باكتريي را خراب مي‌كند.
اين گزارش حاكيست: اين گياه دردهاي مربوط به آرتروز زانو را كاهش مي‌دهد، همچنين اثري برابر با اثر داروهاي ضدالتهابي دارد و يا زردچوبه توانسته با تأثير مطلوب بر سلول‌هاي مغزي آمار آلزايمر را در هندوستان پايين آورد همچنين تركيبات زردچوبه آنتي اكسيدان و ضدالتهاب است و كلسترول را پايين مي‌آورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.83108s, 19q