مشكل بودجه غني‌سازي آرد حل شد‌

۱۳۸۶/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3963
مشكل بودجه غني‌سازي آرد حل شد‌
مرتضي صفوي، مدير كل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با اجتماعي فارس‌ افزود: قرار بود از اول امسال آرد همه نان‌هاي كشور با آهن و اسيد فوليك غني‌سازي شود و ميكروفيدرهاي مورد نياز اين كار نيز در همه كارخانه‌هاي آرد كشور در سال گذشته نصب شده بود اما به علت تأمين نشدن بودجه خريد پرميكس غني‌سازي آرد اين كار از اوايل امسال در بيش از نيمي از استان‌هاي كشور متوقف شد.
وي اضافه كرد: قرار بود 5 ميليارد تومان اعتبار براي غني سازي آرد تأمين اعتبار شود كه به دلايل مختلف اين اعتبار كه بايد از طريق وزارت بازرگاني پرداخت مي‌شد در قانون بودجه مصوب نشد اما سرانجام با پيگيري‌هاي مختلف از طريق سازمان مديريت، وزارت بازرگاني قبول كرد كه 5 ميليارد تومان را از اعتبار بيش از 3 هزار ميليارد توماني يارانه نان را به خريد پرميكس مورد نياز غني‌سازي آرد اختصاص دهد.
وي گفت: اين اعتبار اكنون در اختيار سازمان‌هاي بازرگاني استان‌هاي براي پرداخت به كارخانه‌هاي آرد است و پا پرداخت آن طي روزهاي آينده مشكل غني‌سازي آرد نان‌هاي كشور حل مي‌شود.
صفوي افزود:‌ در زمان حاضر حدود نيمي از استان‌هاي كشور با استفاده از پرميكس‌هاي مانده از قبل يا كمك‌هاي استانداري‌ها همچنان غني‌سازي آرد را با آهن و اسيد فوليك انجام مي‌دهند كه با تخصيص اين اعتبار تا آخر خرداد اين ميزان به 100 درصد كل آردهاي كشور افزايش مي‌يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.85327s, 20q