يک کارشناس تغذيه:

قسمت های سوخته نان را نخورید

۱۳۹۰/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۳ - کد خبر: 41887
سلامت نیوز: یک کارشناس تغذیه توصیه کرد: غذای نیم سوخته و سوخته (کباب و جوجه کباب سوخته، نان سوخته، ته دیگ سوخته، پیاز داغ سوخته و سیب زمینی سرخ کرده سوخته) را مصرف نکنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا، یوسف نقیایی درباره رعایت نکات تعذیه ای در خصوص پیشگیری از سرطان اظهار داشت: به منظور پیشگیری از بروز سرطان غذاها را به شکل سالم تهیه، نگهداری و مصرف کنید و غذاهای فاسد شدنی را در یخچال نگهداری کنید.

مدیرگروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد با بیان این مطلب که از مصرف غذای پخته شده که مدت زیاد مانده باشد خودداری کنید، گفت: برای حفظ خواص ویتامین های موجود در میوه ها و سبزی ها، آن ها را در یخچال نگهداری کنید.

وی با اشاره به این که انواع گوشت را به طور کامل بپزید توصیه کرد:  روش های صحیح پخت مثل بخارپز، آب پز و پختن ملایم را جایگزین سرخ كردن عمیق، سوزاندن وپخت طولانی مدت، نمایید.

نقیایی با تاکید بر مصرف غذاهای کم چرب، كم شیرین و کم نمک، تصریح کرد: از انواع لبنیات کم چرب و کم نمک (شیر، ماست و پنیر کم چرب و دوغ کم نمک) استفاده کرده و از طرفی مصرف غذاهای چرب به ویژه با منشا حیوانی را محدود کنید.از روغن های گیاهی در حد کم و به مقدار نیاز روزانه استفاده کنید و از سوزاندن روغن ها جلوگیری کنید.

این کارشناس تغذیه با تاکید بر این مطلب که مصرف غذاهای پرنمک و نمک سفره را محدود کنید متذکرشد: مقدار نمک را در تهیه غذا کاهش داده و در عوض از انواع ادویه ها و چاشنی های گیاهی برای طعم دار کردن غذاها استفاده کنید.

این کارشناس تغدیه همچنین با تاکید بر کاهش مصرف قند و شکر تصفیه شده  به منظور پیشیگیری از بروز سرطان گفت: مصرف غذاهای آماده و کنسرو شده را کاهش دهید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.95935s, 18q