با رعایت چند نکته می‌توان از بروز حداقل یک سوم سرطان‌ها جلوگیری کرد

۱۳۹۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 42071
سلامت نیوز :  سرطان بر اثر عوامل بسیار متنوع و به مرور زمان به وجود می‌آید و برای پیشگیری از سرطان، بررسی عوامل خطر زا و عوامل محافظ ضروری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا، مدیر گروه مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بیان این مطلب گفت: بخش بزرگی از علل سرطان‌ها شناخته شده نیستند اما با رعایت چند نکته می‌توان از بروز حداقل یک سوم سرطان‌ها جلوگیری نمود.

دکتر حسین فرامرزی افزود: افراد با به‌کارگیری نکته‌هایی مانند استفاده نکردن دخانیات، مصرف نکردن مشروبات الکلی، نگه داشتن وزن در حد طبیعی و انجام فعالیت‌های ورزشی منظم می‌توانند از بروز سرطان پیشگیری کنند.

وی در زمینه سایر علل پیشگیری از سرطان بیان داشت: رعایت نكاتی از جمله عدم مواجهه طولانی مدت با نور آفتاب به ویژه در ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر، محدودیت کردن مواجهه با عوامل شغلی خطر زا، پیگیری موارد ژنتیکی و انواع سرطان‌های خانوادگی و رعایت بهداشت جنسی می‌توان از بروز انواع سرطان‌ها پیشگیری کرد.

مدیر گروه مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر اظهار داشت: رعایت رژیم غذایی مناسب و مصرف سبزیجات و میوه‌جات به صورت روزانه و به مقدار کافی و همچنین استفاده کم از غذاهای با منشأ چربی حیوانی، عدم مصرف غذاهای کپک زده، شور، دود اندود و نمک سود و استفاده نکردن از مواد غذایی دارای ماده نگه‌دارنده نیتریت در پیشگیری از سرطان‌ها موثر هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.60761s, 18q