توصيه هاي پزشكي و بهداشتي به زائران حرم امام خميني

۱۳۸۶/۰۳/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4248
توصيه هاي پزشكي و بهداشتي به زائران حرم امام خميني

طي هفته گذشته تعداد كل تماس با اورژانس 115 تهران 90هزار و 263 مورد بود كه از اين تعداد، تماسهاي مفيد درماني 21هزار و 635 مورد و تعداد كل موارد ماموريت با آمبولانس 5هزار و 738 مورد گزارش شده است. همچنين تعداد موارد انتقال به بيمارستان 2 هزار و117مورد و تعداد موارد درمان سرپايي 2 هزار و 342مورد گزارش شده است.

 در اين هفته موارد قلبي و عروقي 830 مورد، موارد تصادفي ‌895 مورد، و موارد تنفسي 374 مورد گزارش شده است. همچنين تعداد كل ماموريت‌هاي هوايي اورژانس تهران 15 مورد بوده است.در هفته گذشته بنا به گزارش اورژانس 115 بيمارستانهاي لقمان،‌ هفتم تير، حضرت رسول، شهداي تجريش، فياض‌بخش، و امام حسين بيشترين آمار پذيرش بيماران اورژانسي را داشتند.اما در آستانه فرا رسيدن سالگرد ارتحال بنيان‌گذار جمهوري اسلامي و به منظور افزايش ضريب سلامت ميهمانان و زائران حرم، كميته بهداشت و درمان با مسئوليت مركز اورژانس تهران (به عنوان نماينده وزارت بهداشت و درمان) و با همكاري دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و كليه سازمانها و ارگانهاي اداري، بهداشتي و درماني كار خود را آغاز كرده است.

در همين ارتباط اورژانس تهران به زائرين و كاروانهايي كه از راه‌هاي دور و نزديك قصد عزيمت به حرم مطهر امام را دارند، توصيه‌هايي را ارائه كرده است:1) از آنجا كه عموما كاروان‌ها توسط آمبولانس و تيم بهداشتي، درماني همراهي مي‌شوند، در صورت بروز هر نوع ناراحتي و مشكل، مي‌توانند به اين افراد مراجعه نمايند و ضمنا مسئولان كاروانها توجه داشته باشند كه پس از رسيدن به منطقه حرم آمبولانس از كاروانها جدا شده و براي پوشش درماني هرچه بهتر در شبكه امدادي از پيش طراحي شده در پيرامون حرم مستقر مي‌شوند.

2) پيشگيري از حوادث رانندگي، مسموميت‌هاي خوراكي و گرمازدگي بايد مورد توجه كاروانها باشد. به همين منظور كتابچه راهنمايي نيز از سوي مركز اورژانس تهران چاپ شده كه در اختيار زائرين قرار خواهد گرفت.

3) كساني كه سابقه بيماري‌هاي قلبي دارند، پيش از عزيمت با پزشك خود مشورت كنند و ضمنا داروهاي تخصصي مورد نياز خود را به اندازه كافي به همراه داشته باشند.
4) از آنجا كه در خصوص مصرف آب آشاميدني و يخ بهداشتي و سالم در محوطه حرم تدابير مناسبي انديشيده شده، هنگام مصرف آب از قابل شرب بودن آن اطمينان حاصل شود.

5) از آنجا كه تيم‌هاي مجهز بهداشتي،‌ درماني و امدادي به طور هماهنگ در سطحي گسترده در محدوده حرم مطهر و مناطق مجاور و اتوبانهاي اطراف آن ساماندهي و مستقر شده‌اند، ميهمانان در صورت بروز هر‌گونه مشكل مي‌توانند از خدمات اين افراد استفاده كنند ضمن آنكه در اين ايام كليه زائرين تحت پوشش كامل خدمات بيمه‌اي و درماني قرار دارند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.69341s, 19q