دستبند شناسايي كه كلمه فراموشكار و كد شناسايي روي آن حك شد، براي كمك به بيماران آلزايمري از سوي انجمن آلزايمر ايران توزيع مي شود.

صالحي مدير انجمن آلزايمر ايران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: سرگرداني و تشخيص ندادن مكان و زمان، در بيماران مبتلا به آلزايمر ظهور مي كند در حالي كه بيماران از رفتار خود آگاه نيستند.
وي گفت: سرگرداني ممكن است درهر ساعتي از روز يا شب رخ دهد و باعث گم شدن بيمار حتي در حياط منزل خود شود و هنگامي كه بيمار از گم شدن خود آگاه مي شود به شدت ترسيده كه همين موضوع باعث پريشان حالي وي مي‌شود.
وي ادامه داد: خانواده‌هايي كه داراي بيمار مبتلا به آلزايمر بوده و نگران خروج از منزل و گم شدن وي هستند بايد اطلاعات لازم و سابقه بيماري هاي وي را به اطلاع انجمن آلزايمر ايران برسانند تا ثبت شود و هنگامي كه نام بيمار در بانك اطلاعات انجمن ثبت شد فرد بيمار دستبندي به نام دستبند شناسايي تحويل مي گيرد كه كلمه فراموش كار و شماره كد بر روي دستبند حك شده مشخص خواهد كرد كه پيوندي به بانك اطلاعاتي انجمن آلزايمر دارد.
وي يادآور شد، ثبت نام بيماران براي تهيه دستبند شناسايي داوطلبانه بوده و علاقمندان به تهيه اين دستبند بايد نام، آدرس، اطلاعات مهم پزشكي درمورد بيمار، و دفعات گم شدن و شماره تلفن را به روابط عمومي انجمن آلزايمر برسانند تا طبق سوابق دستبند شناسايي دريافت كنند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =