چرا رژیم گرفتن دشوار است؟

۱۳۹۰/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 43045
سلامت نیوز : نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد كه دو سوم از آمریكایی‌ها برای بهبود وضعیت سلامتی خود رژیم می‌گیرند اما نسبتا تعداد بسیار اندكی از آنها در واقع موفق می‌شوند وزن خود را پایین بیاورند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر جسیكا بارت فیلد متخصص تغذیه و كنترل وزن در بیمارستان گوتلیب نظام بهداشتی دانشگاه لویولا می‌گوید رژیم گرفتن یك مهارت است درست مثل نواختن یك ساز موسیقی و بنابراین نیاز به تمرین و البته یك دستورالعمل مناسب دارد.

سایت تخصصی هلت می آپ در این مقاله چهار دلیل اصلی را كه رژیم گرفتن را دشوار می‌كنند، معرفی كرده تا آگاهی از آنها به كاهش وزن در افرادی كه تمایل به لاغر شدن دارند، كمك می‌كند.

در این مقاله تاكید شده است: دلیل اول محاسبه كمتر از حد میزان كالری مصرفی است. برای جلوگیری از این اشتباه نام هر چیزی را كه می‌خورید یادداشت كنید اعم از نوشیدنی یا غذاهای جامد تا به این ترتیب نسبت به میزان كالری مصرفی روزانه خود اطلاعات دقیق بدست آورید.

دلیل دوم برآورد نادرست از میزان فعالیت بدنی روزانه و سوختن كالری است. معمولا افراد تصورشان از میزان تحرك بدنی شان بیشتر از واقعیت است. به طور معمول هر فردی باید هر روز 500 كالری مصرفی خود را كاهش دهد تا بتواند در هر هفته یك پوند وزن كم كند و برای این منظور باید در روز حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی شدید داشته باشد.

زمان بندی نامناسب برای صرف وعده‌های غذایی دلیل دیگری برای ناكامی در رژیم لاغری است. بدن انسان به جریان پایدار قند برای تامین انرژی و جلوگیری از كند شدن سوخت و ساز در طول روز نیاز دارد. به این ترتیب توصیه می‌شود هرگز بیش از 5 ساعت گرسنه نمانید تا بدنتان سوخت و ساز پایداری داشته باشد.

خواب ناكافی نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار در عدم موفقیت برای رژیم گرفتن است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95635s, 19q