افراط در مصرف غذاهای پركالری موجب افزایش قند خون می شود

۱۳۹۰/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۸ - کد خبر: 43476
سلامت نیوز : پرخوری و افراط در مصرف غذاهای پركالری ترشح انسولین را افزایش می دهد و به تدریج سبب كاهش پاسخ بدن به انسولین،‌ افزایش مقاومت و در نتیجه افزایش قند خون می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، دكتر پریسا ترابی كارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی ، ‌ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:‌ بیماری قند یا دیابت نوعی اختلال در سوخت و ساز مواد غذایی در بدن است كه به علل مختلف بروز می كند و دارای درجات مختلف كمبود انسولین یا عدم پاسخ بدن به انسولین است.

وی افزود:‌ دیابت در بسیاری از موارد ناشناخته مانده و گاهی به شكل اتفاقی با انجام آزمایشات روتین خون یا ادارار كشف می شود.

دكتر ترابی در خصوص علائم هشداردهنده دیابت گفت: تشنگی، خشكی دهان، برافروختگی صورت، تهوع،‌دردهای شكمی، سرد و خشك شدن پوست، درد در پشت پا و ضعف بیش از حد از جمله این علائم است.

وی نقش چاقی در ابتلا به دیابت را بسیار مهم عنوان كرد و اظهار داشت: دیابت نوع 2 همراه با چاقی است و كمی فعالیت و تحرك بدنی نیز سبب كاهش پاسخ بدن به افزایش قند خون می شود.

این متخصص تغذیه ادامه داد: چاقی اغلب در بزرگسالان دیابتی قبل از ظهور بیماری، مشاهده شده است و عملا دیده می شود كه افراد دارای وزن طبیعی یا تا حدی كم وزن كمتر مستعد ابتلا به بیماری دیابت هستند.

به گفته دكتر ترابی، عادات غذایی بد و ناكافی به اضافه پرخوری و نداشتن فعالیت های بدنی ممكن است زمینه را برای تظاهر علائم بیماری دیابت آماده سازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ابراهیم
باسلام آیاگردو جز.غذای پر کالری است؟
9.81143s, 19q