سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۷
کد خبر: 43521
سلامت نیوز: آمار اهدای خون طی یازده ماه گذشته سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی در حدود ۵ درصد نشان می دهد.

به گزارش سلامت نیوز،دکتر محسن منشدی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انتقال خون ایران ضمن اعلام این مطلب افزود: طی مدت یاد شده در کل کشور یک میلیون و 822 هزار و 619 واحد خون اهدا شده است که نسبت به سال گذشته نزدیک به 5 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: طی مدت یاد شده استان های قم، خراسان شمالی و استان مرکزی به ترتیب با 21،18 و 17 درصد رشد از بالاترین آمار رشد اهدا نسبت به سال قبل برخوردار بوده اند.همچنین استان های فارس، مازندران و گیلان به ترتیب با بیشترین کاهش اهدا مواجه بوده اند.

منشدی ضمن تشکر از تمامی اهداکنندگان که در تک تک روزهای سال 90 و سال های پیش با اهدای خون خود به یاری بیماران نیازمند شتافته و با سازمان انتقال خون همکاری کرده اند، گفت: گرچه به پایان سال نزدیک می شویم و سفرهای نوروزی به زودی آغاز می شود اما هنوز بسیاری از شهرهای کشور درگیر برف و یخبندان هستند و اهدای خون در این استان ها مشکل است.

سخنگوی سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: بدین سبب از مردم ایثارگر و نوعدوست کشور دعوت می کنیم چه در این روزهای سرد چه طی ایام نوروز و سفرهای ابتدای سال بیماران را فراموش نکنند و در نظر داشته باشند وقتی که ایشان از زیبایی بهار و شکوفه های معطر لذت می برند ممکن است بهار زندگی خیلی از هموطنان در اثر کمبود خون پژمرده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =