چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۳
کد خبر: 43583

انواع سایت های اینترنتی بدون کنترل انواع و اقسام داروها و مکمل های لاغری را تبلیغ می کنند که شامل مواد فعال به نام کانابینوئیدها هستند که همان ماده فعال موجود در حشیش است.

سلامت نیوز : انواع سایت های اینترنتی بدون کنترل انواع و اقسام داروها و مکمل های لاغری را تبلیغ می کنند که شامل مواد فعال به نام کانابینوئیدها هستند که همان ماده فعال موجود در حشیش است.

به گزارش سلامت نیوز ، دکتر نیاز محمدزاده هنرور، متخصص تغذیه با بیان اینکه افزایش وزن در طی مدت زمانی طولانی ایجاد می شود که کاهش آن در کوتاه مدت غیر ممکن است به باشگاه خبرنگاران بیان داشت: در اکثر تبلیغات اینترنتی از جملات فریبنده ای مانند صددرصد گیاهی و بدون عوارض استفاده می شود که کاملاً کذب بوده و در عین حال مواد گیاهی که در قرص های لاغری استفاده می شوند عصاره گیری شده و با غلظت های بالاتری وارد بدن فرد مصرف کننده می شوند.

وی تأکید کرد: اخیراً چند نمونه بستری شدن افراد مصرف کننده از این نوع داروهای لاغری را در بیمارستان ها داشتیم که دچار عارضه های آرتیمی قلبی و نارسایی های کبدی شده اند.

این متخصص تغذیه هشدار داد: مصرف این نوع مکمل ها و داروهای وابستگی های شدید هم بوجود می آورد به طوری که فرد تمایل دارد هر ماه به صورت روتین از آنها استفاده کند و به دنبال آن مشکلات روحی و روانی نیز برای فرد به وجود می آید که نگران کننده است.

وی در پایان یادآور شد: هیچ قرص و مکمل جایگزینی برای یک رژیم غذایی مناسب وجود ندارد و برای کاهش یا افزایش وزن باید از نظر پزشک متخصص تغذیه استفاده کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =