سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: 43925
سلامت نیوز : بعد از این كه سلول های پوستی شكل می گیرند به مرور روی سطح پوست یعنی لایه اپیدرم می آیند، خشك می شوند و می میرند.برای از بین بردن این سلول های مرده دیگر نیاز نیست به پزشك مراجعه كنید در منزلتان لایه برداری كنید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،وقتی سلول های مرده روی سطح پوست قرار می گیرند، باعث می شوند كه پوست شما ضخیم، زبر و مرده به نظر برسد. با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول های مرده كاهش می یابد، در نتیجه بهتر است كه با یك عامل خارجی این سلول های مرده را از روی پوست برداریم تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس كنیم. لایه برداری باعث می شود، سلول های مرده از روی سطح پوست برداشت شوند و جا برای سلول های نو و جوان باز شود تا پوست با این سلول های جوان، ظاهری جوان تر پیدا كند. معمولا لایه برداری پوست به ۳ روش مكانیكی، شیمیایی و لایه برداری با لیزر انجام می شود. شما می توانید با توجه به نوع پوست خود، بهترین روش را برای از بین بردن لایه های مرده پوست انتخاب كنید.
 
اگر پوست چرب دارید:
بهتر است به دنبال لایه بردارهایی باشید كه از سطح پوست و منافذ پوستی لایه برداری می كند. ماساژ صورت با روغن جوجوبا نیز باعث لطیف شدن پوست و جلوگیری از چرب شدن دائمی آن می شود. طبق یافته های پژوهشگران بهتر است كه در هفته بیشتر از یك بار از لایه بردار استفاده نكنید زیرا استفاده بیش از حد از لایه بردارها باعث به وجود آمدن غده های چربی و در نتیجه وخیم تر شدن اوضاع جوشها می شود.
 
اگر پوست معمولی دارید:
اگر شما جزو آن دسته از افراد خوش شانسی هستید كه نه پوست خیلی چربی دارند و نه پوست خیلی خشك، پوست شما معمولی است، بنابراین می توانید راه های مختلفی را برای جوان ماندن پوست تان تجربه كنید. با استفاده از یك دستمال مرطوب یا آغشته به كرم لایه بردار، سطح پوست خود را در فواصل زمانی 5 تا 10 ثانیه ماساژ دهید. ماساژ پوست باعث می شود، لایه بردارها و مواد محافظ پوست عملكرد مطلوب تری داشته باشند.
 
اگر پوست شما مستعد آكنه است:
لایه برداری برای پوست شما بسیار مهم است چون پوست شما بیشتر سلول های مرده تولید می كند و این سلول های مرده به راحتی روی سطح پوست باقی می مانند و باعث بسته شدن منافذ پوستی می شوند و در نتیجه پوست شما بیشتر دچار آكنه می شود. استفاده از لایه بردارهای مكانیكی می تواند آكنه های شما را بدتر كند، بنابراین بهتر است كه یك برنامه منظم برای لایه برداری از پوست خود داشته باشید. اگر فكر می كنید پوست شما به یك درمان جدی احتیاج دارد، بهتر است با مشورت یك متخصص پوست از رتینوئیدها استفاده كنید.

اگر پوست خشك و حساس دارید:
پوست های خشك معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند پس بهتر است كه بیشتر از سایر افراد مراقب سلامت و شادابی پوست حساس خود باشید. بهتر است از لایه بردارهایی استفاده كنید كه aha دارند چون پوست شما فقط احتیاج دارد كه لایه سلول های مرده از روی آن برداشته شود و بنابراین باید از موادی استفاده كنید كه باعث خشكی پوست شما نشوند. پیش از استفاده از لایه بردار، اول پوست خود را مرطوب كنید و سپس به آرامی سطح پوست را با كرم لایه بردار مناسب پوست تان ماساژ دهید. فراموش نكنید كه ماساژ پوست باید به صورت دایره ای شكل و به آرامی انجام شود و در نهایت اگر پوست شما خیلی خشك و حساس است بهتر است زیرنظر پزشك، لایه بردار مناسب را انتخاب كنید تا درگیر دردسرهای بعدی نشوید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha