روش جدید درمان تحلیل رفتگی لثه

۱۳۹۰/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 44367
سلامت نیوز: تحلیل رفتگی لثه‌ها معمولاً منجر به افزایش حساسیت دندان‌ها شده و می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه دندان و التهاب مداوم لثه شود، اختلالی که پزشک ایرانی و همکارش شیوه‌ای نوین را برای درمان آن ارائه کرده‌اند.

شهرام قناتی پزشک و متخصص آسیب‌شناسی در کلینیک گوته آلمان به همراه همکار خود شیوه‌ای جدید برای درمان تحلیل رفتگی لثه‌ها ارائه کرده که به واسطه آن می‌توان با استفاده از کلاژن گاوی میزان ترمیم لثه‌ها را بهبود بخشید. استفاده از این شیوه درمانی منجر به ضخیم‌ترشدن حاشیه دندان‌ها خواهد شد و به این شکل ریشه‌هایی که به دلیل فرورفتگی لثه باز مانده بودند، کاملاً پوشانده خواهند شد.

قناتی به همراه دندانپزشکی به نام «مارکوس اشلی» امکان استفاده از کلاژن استخراج شده از نسوج دور قلب گاو برای ایجاد محافظی برای مرمت لثه‌های تحلیل رفته و ریشه‌های روباز را مورد بررسی قرار دادند. این کلاژن به واسطه فرایندی شامل درمان‌های اسمزی، اکسیداتیو و آلکالینی از بدن گاو استخراج شده است. این شیوه‌ها دیواره‌های سلولی را تخریب کرده، پروتئین‌ها و چربی‌ها را حل می‌کند و هر نوع بیماری و باکتری از بین رفته و غیرفعال می‌شوند.

منبع: روزنامه ایران
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.326s, 18q