سلامت نیوز : نشست مشترک رؤسا و نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای دولتی و خصوصی به منظور تسریع در تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با حضور شهاب الدین صدر رئیس کل، معاونان و مسئولان سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ سیدشهاب‌الدین صدر، رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به جلسه قبلی نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای که دوم خرداد برگزار شد، گفت: با گفت‌وگوهای انجام شده در آن جلسه انتظار داشتیم که تفاهم لازم برای تمدید قرارداد بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی صورت گرفته باشد و مشکلات بیماران در این خصوص حل شود که متأسفانه تاکنون این اقدام انجام نشده است.

وی افزود: یکی از مسائل طرح شده از سوی سازمان نظام پزشکی در جلسه اخیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  موضوع عدم تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی و سرگردانی بیماران است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه نیز بررسی مشکلات و موانع سر راه تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با شرایط فعلی اقتصادی و تعرفه‌ها است تا در صورت نیاز ما هم در کنار شما بتوانیم با پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم زمینه تمدید هر چه سریعتر این قراردادها را فراهم کنیم.

علیرضا زالی، قائم مقام سازمان نظام پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل کار گروه ویژه‌ای از سوی سازمان نظام پزشکی با حضور نمایندگان این سازمان، بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های بیمه دولتی و خصوصی برای مذاکره و حل مسائل طرفین، پیشنهاد کرد که فعالیت این کار گروه جدی‌تر دنبال شود و اختلاف‌نظرهای موجود توسط این کارگروه پیگیری شود.

زالی با اشاره به ضرورت خوشنامی و اعتبار در فعالیت بیمه‌ها، عنوان کرد: یکی از اصول مهم فعالیت بیمه‌ها در جامعه میزان اعتبار و اعتماد مردم و اقشار مختلف به بیمه‌ها است در حالی که متأسفانه بدهی‌های سنگین بیمه‌ها به جامعه پزشکی موجب تنزل اعتبار این بیمه‌ها در بین برخی از پزشکان خوشنام و بیماران مراجعه‌کننده به آنها شده است که در آینده فعالیت مفید بیمه‌ها را دچار چالش خواهد کرد.

در ادامه تعدادی از رؤسای بیمارستان‌ها مشکلات مربوط به تمدید قراردادهای سالیانه بیمه‌های تکمیلی با این بیمارستان‌ها را مطرح کردند و در پاسخ تعدادی از مسئولان و نمایندگان سازمان ها و شرکت های بیمه‌ای به مسائل و دغدغه های آنان پاسخ دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha