سلامت نیوز : مدیرکل اعتباربخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت از اصلاح فضای فیزیکی اورژانس‌های بیمارستانی بیش از 30 هزار مراجعه خبر داد.

دکتر سجاد رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساماندهی اورژانس‌های بیمارستانی و همچنین بازدیدهای به عمل آمده از اورژانس‌ها، گفت: برای اصلاح وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی در چند سال اخیر اقدامات موثری انجام شده است به طوری که فضای فیزیکی اغلب اورژانس‌های پرمراجعه اصلاح و همچنین انتقال بیمار با آمبولانس در بیمارستان بسیار بهتر شده است.

وی افزود: در اورژانس‌های پرمراجعه متخصص مقیم مستقر شده است. همچنین اگر در این اورژانس‌ها از سیستم آموزشی استفاده شود، اغلب دستیاران سال‌های بالا به کار گرفته می‌شوند.رضوی درمورد بیماران تصادفی، تاکید کرد: به محض آنکه هزینه درمان این بیماران از سوی بیمه‌های خصوصی دریافت شود، این هزینه‌ها پرداخت می‌شود. اگر تاخیری در پرداخت این هزینه‌ها وجود دارد، به‌دلیل تاخیر بیمه‌های خصوصی در پرداخت هزینه‌های درمان رایگان بیماران تصادفی است.

رضوی با بیان آنکه در تهیه امکانات و تجهیزات بخش‌های مختلف بیمارستانی اولویت به اورژانس‌ها داده شده است، ادامه داد: همچنین تلاش شده تا بیماران جهت تهیه اقلام دارویی و اورژانسی به بیرون از بیمارستان مراجعه نکنند. اما ممکن است به‌دلیل گرانی‌های اخیر و همچنین پایین بودن اعتبارات، بیمارستان مجبور شود که همراه بیمار را برای تهیه برخی اقلام به بیرون هدایت کند. اما هدفگذاری ما آن است که این قضیه اصلاح شود.

وی افزود: بیمارستانی که به دلیل هزینه‌های بالا و تامین نشدن اعتباراتش روی لبه مرز کار می‌کند ممکن است اعتبارات کافی نداشته باشد اما در اعتباربخشی بیمارستان‌ها از نظر ما خوب است که همراه بیمار برای تهیه اقلام اورژانسی به بیرون مراجعه‌ای نداشته باشد.مدیر کل اعتبار بخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت در پایان گفت: اگر موردی یا شکایتی مبنی بر فرستادن بی‌جای همراه بیمار به بیرون برای تهیه اقلام بیمارستانی داشته باشیم، پیگیری‌های لازم انجام و برخوردهای قانونی صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =