سلامت نیوز : دبیر کمیته ملی شیر مدارس از اختصاص 100 میلیارد تومانی برای خرید شیر دانش آموزان خبر داد و گفت: اعتبار اولیه خرید شیر مدارس تامین شده است و از ابتدای آذر ماه توزیع شیر در مدارس سراسر کشور آغاز می شود.

علیرضا کریمیان در گفتگو با مهر گفت: کمیته ملی شیر اعتبار لازم را به استانها اختصاص می دهد و استانها خود با توجه به شرایط موجود نسبت به بستن قرارداد برای خرید شیر دانش آموزان اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه اعتبار کل شیر مدارس 250 میلیارد تومان است که در مرحله نخست 100 میلیارد تومان آن تامین شده است، افزود: شیر مدارس در همه استانها از اول آذر توزیع نمی شود و هر استان با توجه به شرایط و نحوه انعقاد قرداد با شرکتهای لبنیاتی نسبت به توزیع آن اقدام می کند، ممکن است در برخی از استان شیر از ابتدای آذر و در برخی دیگر از استانها از نیمه دوم توزیع شود. ضمن آنکه آموزش و پرورش مصوبه ای برای توزیع شیر از ابتدای مهر ماه ندارد

به گفته کریمیان، هفت ماه و نیم زمان و فرصت لازم برای توزیع شیر بین دانش آموزان مناسب است و با توجه به حجم محدود برای توزیع شیر بین دانش آموزان هیچ مشکلی بوجود نمی آید.

دبیر کمیته ملی شیر درباره نحوه توزیع شیر بین دانش آموزان توضیح داد: این موضوع بستگی به برنامه ریزی مدیر مدرسه و جدول خرید و توزیع شیر در هر استان است، استانهایی که شیر استریل دریافت می کنند در یک یا دو مرحله شیر را یک روز در میان به دانش آموز می دهند، اما در مدارس شهری که شیر پاستوریزه دریافت می کنند، هفته ای سه نوبت در روزهای زوج یا فرد شیر بین دانش آموزان توزیع می شود.

وی درباره گران شدن قیمت شیر و تاثیر آن در کیفیت شیر مدارس گفت: گران شدن قیمت تاثیری در کیفیت شیر دانش اموزان نخواهد داشت و شیر مدارس با 5/2 درصد چربی بین دانش آموزان توزیع می شود. همچنین آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد نیز بر کیفیت و نحوه ارائه آن نظارت کامل خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =