مردم خجالتي!

۱۳۸۶/۰۵/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6218
مردم خجالتي!

 البته اين مطالعات در کشور انگليس انجام شده است. به گزارش بي‌بي‌سي، انجمن تنظيم خانواده انگلستان، با نظرسنجي از بيش از 2 هزار مرد و زن بزرگسال، متوجه اين موضوع شده‌اند.

جالب اينجاست که در اين کشور، روابط جنسي آزاد و بي‌قاعده به هيچ‌وجه باعث خجالت و شرم نمي‌شود، ولي آنچه که مردم از آن خجالت مي‌کشند و آن را به نوعي «تابو» مي‌دانند، سخن گفتن درباره يك وسيله پيشگيري از بارداري به نام «كاندوم» است.

 برآيند اين دو نکته همين است که آمارها نشان مي‌دهند: بالا رفتن ميزان شديد عفونت‌هاي منتقله از راه آميزش، در سال‌هاي اخير. به گفته کارشناسان، شيوع تبخال تناسلي در اين کشور به 9 درصد و شيوع نوع ديگري عفونت آميزشي، موسوم به «کلاميديا»، به 4 درصد رسيده است که اين ميزان بسيار بالاست و مي‌تواند هشداري جدي محسوب شود.

 اما در آمريكا وضع چه‌طور است؟ آمريكا مركز اشاعه ايدز و هر بيماري مقاربتي و خلاصه هر كاري است كه بشود گفت مبارزه با تندرستي. چندي قبل، يك تيم از برجسته‌ترين پزشكان بين‌المللي، صنعت سينماي آمريكا (هاليوود) را بزرگ‌ترين مركز تبليغ رفتارهاي ناسالم جنسي و مواد مخدر معرفي كردند.

 تحقيقات آنها بر روي 200 فيلم مشهور هاليوود انجام شد كه در 20 سال گذشته ساخته شده‌اند و نتيجه اين مطالعه نشان داد كه در تمام اين فيلم‌ها به طور غير مسئولانه‌اي به تبليغ فساد و فحشا مبادرت شده است.

 نكته جالب اينكه اين فيلم‌ها هيچ كدام فيلم‌هاي رده پورنوگرافي يا همان فيلم‌هاي غيراخلاقي نبودند و همگي تحت لواي فيلم‌هاي سرگرم‌كننده و هنري هاليوود ساخته شده‌اند.

 مواردي كه در اين فيلم‌ها مي‌تواند به سلامت انسان ضرر بزند‌، تنها به مصرف ماري جوانا و صحنه‌هاي غير اخلاقي محدود نمي‌شود و صحنه‌هايي كه به كرات مواد مخدري غير از گراس مصرف مي شود وجود دارد. (از نظرآمريكايي‌ها گراس مخدر درجه 3 محسوب مي‌شود.)

 به گفته محققان، در 8 درصد از 200 فيلم بررسي شده، استفاده از گراس به نمايش گذاشته شده و اين صحنه‌ها با ديد مثبتي كه از شخصيت‌ها دارد اين عمل را توجيه نيز كرده يا در مواردي موضع بي‌طرف نسبت به آن داشته‌اند.

همچنين در 7 درصد آنها مصرف ديگر مواد مخدر غير تزريقي به نمايش گذاشته شده؛ همچنان كه در 32 درصد آنها بر استفاده از مشروبات الكلي و لذت بردن از آنها تاكيد شده و در 68 درصد از آنها هم دخانيات تبليغ شده است. با تمام اين اوصاف اما در اين فيلم‌ها مثلاً هيچ‌اشاره‌اي به وسايل پيشگيري از بارداري نشده است.

 به غير از يك فيلم، در 98 درصد بقيه موارد هيچ اشاره‌اي مثلاً به استفاده از لوازم پيشگيري از بارداري مثل كاندوم، به عنوان نكته‌اي كه بشود به آن آموزشي گفت اشاره نشده است.

 همچنين در اين 98 درصد هيچ اشاره‌اي هم به عوامل بارداري ناخواسته يا عوارض آن براي جامعه يا ‌عوارض‌ ديگر مقاربت‌هاي خطرناك مثل ايدز، يا بيماري‌هاي مقاربتي نشده است.

 با اين اوصاف، تعجبي ندارد كه اروپايي‌ها و آمريكايي‌ها كه در بسياري از موارد شرم و حيا براي‌شان معنايي ندارد، در بعضي موارد ديگر خجالتي هستند!
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.18946s, 18q