یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۰
کد خبر: 68236
سلامت نیوز : به‌طور حتم موارد بسیار زیادی وجود دارند که یک مرد هیچ وقـت نـمی خـواهـد از زبان همسرش بشنود. «بریم خرید» یـکی از آنهاست. با شنیدن چنین عباراتی متوجه خواهید شـد کـه کل بعد از ظهرتان در کنار اتاق پرو خانم تلف خواهد شـد. «تــو مـثـل پـدرت هسـتـی» یـکی دیـگر از این عبارات نـا گـوار اسـت و بـدتـر از آن شنـیـدن «تـو مـثـل پـدرم رفتار مـی کـنـی» اسـت که می‌تواند به طور جدی مرد‌ها را آزار دهـد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ملت ما ؛ به‌کار بردن برخی جملات به‌طور دائم نه تنها کمکی به بهبود وضعیت زندگی شما نمی‌کند، بلکه آن را بر لبه مشاجرات دائمی و بیهوده قرار می‌دهد. پس سعی کنید با تمرین، از گفتن آن‌ها در جاهایی که ضرورتی ندارد خودداری کنید. در ایـن قـسـمـت چـنـد نـمـونـه از وحـشتـنـاک‌ترین، مــهیب‌ترین، دلخراش‌ترین و آزاردهنده‌ترین کلماتی را که یـک زن می‌تـوانـد در بـرابـر شوهرش بـر زبان بیاورد را ذکر کرده‌ایم.

ما باید با هم صحبت کنیم: به خاطر داشته باشید که هیچ چیز مثبتی درباره این عبارت وجود ندارد. شما باید انتظار بر هم خوردن رابطه و یا شرکت در یک بحث طولانی که چطور نمی‌تواند نیازهای او را براورده کنید را داشته باشید. به هر حال هیچ یک از موارد ذکر شده خوشایند نیستند و نمی‌توانید کار چندانی نسبت به آن انجام دهید. این عبارت یک ضربه شست واقعی است. حال تصور کنید که او از شما سوال کند «تو فکر می‌کنی من چاقم؟» هیچ چیز بد‌تر، نیشدار‌تر و آزاردهنده‌تر از این وجود ندارد. به هر حال همه‌چیز به خودتان بستگی دارد.

کی می‌خوای کارتو عوض کنی؟: قبل از بیان این دست سوالات از خودتان بپرسید دقیقا از کدام وجه کار همسرتان گله دارید؟ به جای آنکه مدام همسرتان را سرزنش کنید بهتر است جلسات منظمی برای تبادل افکار و نظرات و اطلاعاتتان درباره امکانات شغلی جدید داشته باشید.  گذشته از این واقعیت که شغل مردان برای آن‌ها جنبه حیثیتی دارد به خاطر داشته باشید که تا جایی که ممکن است نباید درآمد پایین همسرتان را با تلاش ناکافی وی برای تامین رفاه خانواده یکی ببینید. اگر خودتان شاغلید درباره کار خودتان صحبت کنید و هر کاری می‌کنید همسرتان را در جایگاه پاسخگویی اجباری قرار ندهید.

- شما‌ها خانوادگی اینطور هستید/تو هم عین باباتی: اگر همسرتان نامرتب است یا مناسبت‌های مهم زندگیتان را فراموش می‌کند این مورد را با خود او حل کنید و از کشاندن پای پدر و برادر و بقیه افراد خانواده‌اش به جریان اجتناب کنید. وقتی چنین جمله‌ای را به‌کار می‌برید به همسرتان مستقیما این پیغام را می‌دهید که قصد تحقیر او را دارید. بدیهی است که بکار بردن جملاتی از این دست به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده‌اید اشاره می‌کند.

یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. اگر از اینکه شوهرتان جوراب‌های کثیفش را در راهرو انداخته دلخورید به او نگویید تو همیشه همینجوری هستی. صریح باشید و از کلی گویی پرهیز کنید. این راه بهتری برای رسیدن به یک زندگی سالم و موفق است مادرم یا فلانی گفت که ممکن است این کار را انجام بدی: وقتی این جمله را می‌گویید بی‌شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می‌شود اینکه شما در مقابل دیگران زندگی شخصیتان و مشکلات آنرا بر ملا کرده‌اید. بدیهی است از آن پس هر چه از شما بشنود را به دیگران نسبت خواهد داد و بعد‌ها به صفت ناخوشایند دهن بین هم ملقب خواهید شد.

به جای همه این‌ها حتی اگر از یکی از اطرافیانتان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتارهای به‌طور مثال کنترل‌کننده دارد، به جای بیان آن از قول سوم شخص این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید.

همیشه این کارو می‌کنی/ هیچوقت اینکارو نمی‌کنی: «اون از وضع غذا خوردنت اون از کارت اون از …» با این‌کار همسرتان را گیج می‌کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است.

- دوستم باردار شده: شاید این عبارت در نگاه اول بی‌خطر به نظر برسد البته تا زمانیکه صدای او نازک نشده و نا‌امیدی در آن موج نزند. شما باید بدانید که منظور واقعی او چیست: «کی ما بچه‌دار می‌شویم؟» مسیر انحرافی فوق‌العاده در این قسمت این است که به ظاهر وانمود کنید که همه‌چیز را قبول می‌کنید. اما متاسفانه هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید هنگامی که او به کنار شما بیاید و با صدای آرام بگوید: «من باردارم». موفق باشی رفیق.

به چی فکر می‌کنی؟: خانم‌ها خیلی کنجکاو هستند. آن‌ها باید از تمام افکار، احساسات، علایق، عقاید، گمان‌ها و اشارات شما سر دربیاورند. از سوی دیگر آقایون اصلا دوست ندارند که درباره همه‌چیز کاوش کنند و بحث راه بیندازند. سکوت آن‌ها را بیشتر راضی نگه می‌دارد.

نامزد قبلیم این کار رو نمی‌کرد: چون شما هیچ وقت درباره روابط قبلی خود با او صحبت نمی‌کنید به همین دلیل انتظار ندارید که او هم در این مورد با شما صحبت کند. در چنین شرایطی او شما را علنا با مردی مقایسه می‌کند که خودش او را به زباله‌ها سپرده! اوه، خدای من، خیلی سریع از خودتان دفاع کنید.

پدر و مادرم می‌خواهند تو را ببینند:  مفهوم این عبارت از دو مورد خارج نیست؛  یک: رابطه شما کاملا جدی می‌شود و اتفاقات مهمی در حال وقوع است: قرار است تا مشکلات روانی شما در زیر میکروسکوپ روان‌شناسی خانواده مورد بررسی قرار گیرد.

تنها کاری که از دست شما بر می‌آید این است که امیدوار باشید تا پدر خانواده به یاد تعمیر آن چند سیم چین قدیمی که دارد نیفتد.

مرد باش: هیچ چیز به اندازه زیر سوال بردن مردانگی آقایان دردآور نیست. شما می‌توانید به راحتی مردانگی خود را با سبیلتان! اثبات کنید و از این طریق او را شرمنده کنید. اما اگر نمی‌خواهید کار به اینجا کشیده شود می‌توانید موضوع بحث را عوض کنید. به عنوان مثال «آیا تو خودت یک زن کاملی؟ شاید به خاطر همینه که اینقدر غر می‌زنی».

من داشتم فکر می‌کردم که...: اگر او به شما بگوید که «من فکر می‌کنم...» شما واقعا باید با مساله جدی برخورد کنید. من با شما شرط می‌بندم که موضوع بحث چیزی جز ازدواج، و یا یک پایان تلخ نخواهد بود. خانم‌ها معمولا چنین مسائلی را به روش‌های مختلف بیان می‌کنند مثلا: «تو چرا منو دوست داری؟» و یا «آیا تا حالا درباره آینده فکر کردی؟». در برخورد با این مسائل شما باید همیشه یک راه فرار زیرکانه در سر داشته باشید و چه کاری بهتر از تغییر موضوع بحث.

خودم می‌توانم، کمک لازم ندارم: شاید باور نکنید اما این جمله برای اکثر مردان آثار مخربی دارد. همسر شما مانند هر انسان دیگری از اینکه وجود موثر و مفیدی داشته باشد به خودش افتخار می‌کند.

گاه دلیل شما برای بیان این جمله این است که همسرتان کاری که قصد انجامش را دارد را به خوبی انجام نمی‌دهد؛ مشاوران معتقدند حتی اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید بعد‌ها از اینکه نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته‌اید پشیمان خواهید شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =