کسری بودجه 7 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت تاپایان سال/دانشگاه‌ها دراولویت اختصاص بودجه

۱۳۹۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 81195
سلامت نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کسری بودجه 7 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت با توجه به حاصل نشدن درآمدها تا پایان سال خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی با اعلام این خبر در حاشیه نشست معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ارومیه گفت: از رقم 210 هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی شده در بودجه سالیانه سال 92، بیش از 50 درصد محقق شدنی نیست بنابراین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تبع این وضعیت در مضیقه اعتبارات خواهند بود.

وی افزود: درعین حال معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در صورت اختصاص بودجه وزارت در اولویت تخصیص اعتبار قرار می‌گیرند.

دکتر هاشمی ادامه داد: از محل هدف‌مندی یارانه‌ها مقرر شده بود سال گذشته 5 هزار میلیارد تومان به نظام سلامت اختصاص یابد که این رقم محقق نشد و پیش‌بینی می‌کنیم با ادامه این روند کسری بودجه وزارت بهداشت تا پایان سال به رقم 7 هزار میلیارد تومان برسد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: البته با توجه به اقداماتی که هم اکنون در دولت تدبیر و امید آغاز شده است امیدواریم رأس یک سال تا یک سال و نیم آینده از مشکلات اعتباری حوزه نظام سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کاسته شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.97611s, 19q