سبزی‌هایی که چربی‌خون را كم می‌كنند

۱۳۹۲/۰۶/۱۵ - ۱۱:۰۴ - کد خبر: 81845
سبزی‌هایی که چربی‌خون را كم می‌كنند
سلامت نیوز: تمام میوه ها، سبزی‌ها و گیاهان دارویی در صورتی كه زیرنظر پزشك مصرف شوند، نقش موثری در كاهش تری‌گلیسرید، كلسترول و به‌خصوص كلسترول بد دارند زیرا فیبر موجود در آنها به كلسترول پیوند خورده و در روده‌ باعث دفع آنها می‌شود...

در ضمن، فیبر موجود، عامل ترشح مقداری صفرا در روده‌‌هاست که در دفع چربی نقش دارد. در طب سنتی، گیاهانی نظیر كنگرفرنگی، شوید، نعناع،‌ زردچوبه و خاكشیر به‌عنوان كاهنده‌های گیاهی چربی‌خون شناخته شده‌اند. از جمله محصول‌‌های گیاهی کاهنده چربی‌خون كه در بازار موجودند می‌توان به قرص آرتیشو یا کنگرفرنگی، قرص شوید یا آنتوم و قطره شوید اشاره كرد. آب كرفس و خود كرفس نیز همان‌طور که عامه مردم به آن اعتقاد دارند، می‌تواند چربی‌خون را كاهش دهد. برخلاف تصور، مصرف زیاد آبغوره برای افرادی كه چربی‌خون دارند، با توجه به اینكه مزاج آبغوره سرد و خشك است، مناسب نیست.

در میان چاشنی‌ها، آب نارنج بهترین است كه هم برای اعصاب مضر نیست هم در كاهش چربی‌خون نقش دارد. گرچه بیشتر داروهای گیاهی عارضه كمی دارند اما اگر بیماری به چربی‌خون مبتلاست ابتدا باید داروهای رایج را مصرف كند. هدف این است كه با اضافه كردن داروهای گیاهی، وضعیت چربی‌خون بیمار بررسی و به مرور از میزان داروهای مصرفی كم شود. توجه داشته باشید که اختلال چربی‌خون بیماری مزمنی است و گاهی فرد را مجبور می‌كند تا آخر عمر دارو مصرف كند.
منبع‌:هفته نامه سلامت
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.56404s, 18q