عضلات گردن کودک با خواباندن بر روی شکم تقویت می‌شود

۱۳۹۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۵۰ - کد خبر: 82032

سلامت نیوز : یک روانپزشک اطفال گفت: برای کمک به رشد عضلات کودک باید هر روز به مدت نیم ساعت و یا 5 تا 10 دقیقه پس از غذا کودک را روی شکم خواباند تا ماهیچه‌های گردنش تقویت شود.

دکتر بهروز جلیلی در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اهمیت توجه والدین به کودک در ماه‌های اول رشد گفت: پدر و مادر باید بگذارند کودک در تلاش‌هایش آزاد باشد، ولی باید مدام او را بغل کنند و به او توجه کنند، این کار باعث لوس شدن بچه نمی‌شود بلکه به رشد روانی او کمک می‌کند.

وی گفت: در ماه‌های اولیه رشد نباید برای کودک اسباب بازی‌های مختلف تهیه کرد، کودک در این سنین به اسباب بازی علاقه‌ای ندارد بلکه باید یک یا دو وسیله بازی که دوست دارد، در اختیارش قرار گیرد.

این روانپزشک اطفال گفت: کودک در ماه‌های اول تولد باید همه چیز را خوب ببیند، باید او را به اطراف خانه برد تا بتواند پیرامونش را با دید خود تجربه کند.

وی با تاکید بر اینکه والدین باید به تمرکز کودک از بدو تولد کمک کنند، گفت: این کار با آویزان کردن اسباب بازی‌های متحرک از بالای سر او(با فاصله حدودا 20 سانتی متر بالاتر از صورتش) باید باشد تا با نگاه کردن به آن بتواند روی آن تمرکز کند.

این روانپزشک اطفال گفت: کودکان شکل صورت را خیلی دوست دارند، می توان روی مقوایی رنگی صورتکی نقاشی کرد و به جایی آویزان کرد که بتواند نگاه کند. این کار به او کمک می‌کند تا بتواند خود را به سمت شکل بچرخاند.

دکتر جلیلی یادآور شد: برای کمک به رشد عضلات کودک باید هر روز به مدت نیم ساعت و یا 5 تا 10 دقیقه پس از غذا کودک را روی شکم خواباند تا ماهیچه های گردنش تقویت شود. البته باید توجه داشت که این کار را به راحتی انجام دهد و بتواند به خوبی نفس بکشد.

وی در پایان گفت: والدین باید برای برقراری ارتباط مناسب با کودک، بیشتر در کنار او بنشینند و با او با صبر و حوصله و مهربانی رفتار کنند تا حس امنیت کودک به خوبی تقویت شود البته در عین حال باید به رشد استقلال او هم کمک کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.33154s, 18q