جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 82889

در اکثر فرهنگ ها، زنان در روابط جنسی مشکلاتی را تجربه می کنند و بر اساس اظهارات خودشان، به اندازه مردان از رابطه جنسی لذت نمی برند.

سلامت نیوز: در اکثر فرهنگ ها، زنان در روابط جنسی مشکلاتی را تجربه می کنند و بر اساس اظهارات خودشان، به اندازه مردان از رابطه جنسی لذت نمی برند. این مسئله می تواند ریشه های تاریخی بسیار کهنی داشته باشد، ریشه های عمیقی که در ذهن بسیاری از زنان وجود دارد در حالیکه خودشان از آن آگاه نیستند.


در این مقاله سعی داریم به اشتباهات ذهنی و رفتاری بپردازیم که اکثر زنان در ارتباط جنسی مرتکب می شوند. این اشتباهات عبارتند از:


1) آغاز نکردن رابطه با همسربسیاری از زنان نگران رفتار زنانه خود هستند و از ترس اینکه برچسب پرخاشگر یا سبکسر به آنها بخورد، نمی خواهند خود را علاقه مند به رابطه نشان دهند. بر اساس یافته های لس پاروت، شکست در آغاز رابطه جنسی یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که زنان مرتکب می شوند.
بسیاری از مردان احساس می کنند که همیشه خودشان آغاز کننده رابطه هستند و همسرشان تمایلی به رابطه ندارد. در صورتی که به طور کلی مردان دوست دارند همسرشان در رابطه جنسی پا به پای آنها حرکت کنند و حتی گاه پیش قدم بشوند.
پیروی کردن از ایده های تاریخ مصرف گذشته درباره نقش های جنسی مانع از این می شود که زن و مرد تجربه رضایت بخشی از ارتباط جنسی داشته باشند.
بنابراین تلاش کنید با برداشتن قدم اول رابطه، علاقه خودتان را به رابطه با همسرتان نشان دهید. شما می توانید این قدم نخست را به شیوه های مختلف از جمله گفتن یک جمله عاشقانه، پوشیدن یک لباس زیبا و جذاب یا گذاشتن یک موسیقی شاد ، بردارید.


2) نگرانی در مورد ظاهر خودتانفکر کردن در مورد اینکه در طول رابطه جنسی چگونه به نظر می رسید، شما را از لذت بردن از رابطه باز می دارد و شانس شما را برای رسیدن به ارگاسم تا حد زیادی کاهش می دهد.
وستیمر توصیه می کند که "اصلا به چربی های روی شکمتان یا آرایش صورتتان فکر نکنید بلکه بر لذت از این فعالیت متمرکز شوید. شما باید به خودتان این اجازه را بدهید که ارگاسم را تجربه کنید."
مردها دوست دارند که همسرشان در طول رابطه جنسی خودش را رها کند و برایشان جذاب نیست که همسرشان درباره خصوصیات ظاهری اش نگران باشد.
فیشر، یک مردم شناس فرهنگی در دانشگاه روتگرز معتقد است که مردان به نیمی از چیزهایی که همسرشان در مورد آنها نگران است و وسواس به خرج می دهد، هیچ توجهی ندارند.
بنابراین سعی کنید قبل از رابطه ظاهرتان را آراسته کنید اما در طول رابطه دیگر به هیچ چیز فکر نکنید و خودتان را بسپارید به جریان رابطه عاشقانه با همسرتان تا بتوانید لذت آن لحظه را تجربه کنید.
براساس تحقیقات فیشر یک توضیح تکاملی برای توجه مردان به زنان وجود دارد. بر اساس نظریه داروین، مردان به طور ناخودآگاه در جستجوی زنانی هستند که قدرت باروری خوبی داشته باشند و بتوانند برای آنها فرزند بیاورند. میلیون ها سال قبل تنها مردانی زنده می ماندند که زنان بارور را جذب می کردند و فرزندان زیادی داشتند و بقیه از بین می رفتند.
اگرچه امروزه برای این مسئله ضرورتی وجود ندارد اما فیشر معتقد است که رگه هایی از این تمایل اولیه هم چنان جزو مکانیزم بقا به شمار می رود.
مردان بیشتر جذب زنانی می شوند که نشانه هایی از سلامت، جوانی و قدرت باروری را نشان می دهند نه زنانی که در مورد شکل و ظاهر خود یا سطح انرژی و عملکرد جنسی خود شک دارند و نگران هستند.
بنابراین بهتر است که هر نوع نگرانی از عملکرد جنسی خود را کنار بگذارید و اینطور به همسرتان نشان دهید که کاملا به توانایی خود اعتماد دارید و خودتان را برای یک رابطه جنسی رضایت بخش شایسته می دانید.


3) این فرض که رابطه جنسی فقط برای مردان معقول و منطقی استوستیمر معتقد است که همه ما باید عقاید کهنه و پوسیده را کنار بگذاریم مثلا این عقیده که زنان علاقه مند به رابطه جنسی نیستند و این رابطه فقط مختص مردان است.
یافته های پژوهش پاروت از این ایده حمایت می کند که هم مردان و هم زنان در محیط و زمینه ای از رابطه متعهدانه، در جستجوی صمیمیت جنسی هستند تا بتوانند به سطح مطلوبی از رضایت برسند. هم چنین فیشر و همکارانش در پژوهشی به این نتیجه رسیدند که بیش از 50 درصد زنان و 52 درصد مردان گزارش دادند که خواستار ایجاد یک رابطه طولانی تر و مداوم تر هستند.
بنابراین این اعتقاد را کنار بگذارید که اگر شما به اندازه همسرتان از رابطه لذت ببرید عقلانیت و نجابت خود را به خطر انداخته اید. خودتان را محق و شایسته این بدانید که از رابطه عاشقانه با همسرتان لذت ببرید.
هرگز فکر نکنید که یک مرد رومانتیک نیست. دو اشتباه بزرگ رایج در فرهنگ جامعه این است که زنان علاقه مند به رابطه جنسی نیستند و مردان مانند زنان رومانتیک نیستند.


4) این اعتقاد که مردان همیشه برای رابطه جنسی آماده اندممکن است یک مرد جوان در هر لحظه برای رابطه جنسی آماده باشد اما این برای مردی که مشغله های کاری و اجتماعی مختلف دارد صدق نمی کند. فشارهای زندگی روزمره (هزینه ها، شغل، خانواده و ...) می تواند قوای جسمی و جنسی یک مرد را کاهش دهد. این مسئله گاه یک زن را شگفت زده می کند و اکثرا زنان این تمایل کم به رابطه جنسی را شخصی می کنند و به خودشان نسبت می دهند.
زمانی که مرد اعلام می کند که در وضعیت مناسبی برای رابطه جنسی قرار ندارد، در اکثر مواقع همسر او شوکه می شود و باور نمی کند. زنان می دانند که خودشان همیشه به رابطه جنسی علاقه ندارند اما آگاهند که در همان زمان ها هم عاشق همسرشان هستند. ولی زمانی که متوجه می شوند مرد خواستار رابطه جنسی نیست فکر می کنند که همسرشان دیگر عاشق آنها نیست.
اما این حقیقت ندارد او فقط تمایلی به رابطه جنسی ندارد. بنابراین در این مواقع سعی کنید روحیه و اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید و با درک همسرتان با او همدلی کنید. خواهید دید که اگر به خواسته او احترام بگذارید و با غرغر کردن او را خسته نکنید به سرعت تمایل او به رابطه بازخواهد گشت.


5) راهنمایی نکردن مرد در مورد خواسته ها و نیازهای خودتانصحبت کردن مستقیم درباره رابطه جنسی می تواند در ما احساس ناراحتی ایجاد کند ، حتی اگر سالهاست که با همسرتان زندگی می کنید و با او رابطه بسیار نزدیکی دارید. اما صحبت کردن تنها راه برای دستیابی به یک رابطه جنسی رضایت بخش است.
وستیمر معتقد است که یک زن باید مسئولیت زندگی جنسی اش را بر عهده بگیرد. هیچ مردی نمی تواند یک زن را به اوج لذت جنسی برساند در صورتی که آن زن مسئولیت تجربه جنسی اش را قبول نکرده باشد. حتی بهترین عشق ورزان نیز نمی توانند بدون حرف زدن بدانند که نیازهای همسرشان چیست.
خبر خوب این است که مردان بسیار تمایل دارند که همسرانشان را در رابطه جنسی راضی و خوشنود کنند. بنابراین اگر بتوانید خواسته های خود را به شیوه ای به همسرتان بگویید که شخصیت و خود او را خدشه دار نکنید، او نیز شما را درک خواهد کرد و به خواسته هایتان احترام خواهد گذاشت. زمان گفتگو و نحوه بیان خواسته هایتان را با توجه به شناختی که از همسرتان دارید تنظیم کنید. در هر حال مراقب باشید که از عملکرد همسرتان انتقاد نکنید بلکه با عباراتی مثل "من خیلی دوست دارم که ..." خواسته هایتان را درخواست کنید.


6) زمانی که مرد پیشنهاد یک چیز جدید را می دهد زن آشفته می شود


این طبیعی است که پس از چندین سال زندگی مشترک بخواهید هر چیز را با اندکی تغییر تجربه کنید. تنها به صرف اینکه شوهرتان می خواهد چیز جدیدی را تجربه کند به این معنا نیست که او از شما و زندگی جنسی تان خوشحال نمی شود. بنابراین این موضوع را شخصی نکنید.
البته این مهم است که شما زیاد هم از منطقه امن خود دور نشوید. هیچ یک از زن و مرد نباید مجبور شوند کاری را انجام دهند که دوست ندارند. اگر شوهرتان کاری را از شما خواست که خارج از محدوده اخلاقیات شما بود به وضوح به او بگویید ودلایلش را برایش توضیح دهید. البته حتما این کار را به شیوه ای عاشقانه و بسیار مودبانه انجام دهید.


اگر چیزی است که موضوع اخلاقی برایتان محسوب نمی شود اما هنوز آماده انجام آن نیستید بازهم دلیلتان را برایش توضیح دهید.و اما اگر کار ساده ای است ولی شما در آغاز خیلی با آن راحت نیستید از او بخواهید که به مدت خیلی کوتاه و مقدماتی آن را تجربه کنید تا به مرور زمان احساس راحتی بیشتری داشته باشید
منبع:‌ سایت روان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha