پیگیری اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در بیمارستان‌های خصوصی متخلف

۱۳۹۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۳۰ - کد خبر: 83801

سلامت نیوز : رییس سازمان نظام پرستاری از پیگیری مجدانه این سازمان برای اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در بیمارستان‌های وابسته به بخش خصوصی که تاکنون از اجرای آن امتناع کرده‌اند، خبر داد.

محمد میرزابیگی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در تشریح اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در تمام بیمارستان‌های کشور گفت: اینکه به طور مطلق عنوان شود قانون فوق برای پرستاران در مراکز درمانی اجرا نشده است بی‌انصافی است، زیرا اکنون این قانون در حال اجرا شدن است.

وی افزود: در همین راستا به منظور کاهش ساعات کاری و افزایش بازده پرستاران، 23 هزار نیروی جدید هم استخدام شدند، اما این تعداد کافی نبود و انتظار است دانشگاه‌های علوم پزشکی به جای گلایه نسبت به اینکه از محل درآمدهایشان کمبودهای ناشی از اجرای این قانون را می‌پردازند، در بودجه‌های سنواتی خود برآورد نیاز کنند و آن را در قالب بودجه سنواتی به دولت و مجلس پیشنهاد دهند.

رییس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه اگر این روال قانونی طی شود و میزان نیاز به استخدام نیرو و بودجه مورد نیاز این قانون به مجلس اعلام شود، سازمان نظام پرستاری هم پا به پای دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت پیگیر موضوع خواهد بود، گفت: در این صورت قطعاً در مجلس و دولت راهکارهای قانونی را طی کرده و کمک می‌کنیم تا این قانون به درستی اجرا شود.

میرزابیگی در توضیح روند اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در مراکز خصوصی نیز اظهار کرد: بعد از پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری در اوایل سال جاری، این قانون در بسیاری از بیمارستان‌های بخش خصوصی نیز اجرایی شد، اما هنوز کامل نیست و سازمان این موضوع را مجدانه پیگیری می‌کند.

وی افزود: از این پس به دنبال استقرار دولت جدید، قطعاً همانند گذشته با قاطعیت نسبت به اجرای این قانون در تمام مراکز خصوصی نیز اقدام خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.17596s, 20q