سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
کد خبر: 90361

در روزگاری که زندگی می کنیم افراد بیشماری از اینکه قد کوتاهی نسبت به دیگران دارند ناراضی هستند و دوست دارند قدشان از اینکه هست بلندتر باشد. به همین دلیل به تازگی شاهد تبلیغاتی همچون «دمپایی افزایش قد»، «افزایش قد با تضمین» و... هستیم. راستش باید خدمتتان عرض کنیم که متاسفانه ما قادر نیستم اندازه قد خود را به دلخواه خودمان تعیین کنیم و نمی توان به این تبلیغات نیز اعتمادی کرد، مخصوصا اگر سن مان از سن رشد گذشته باشد.

چگونه بلند قد به نظر برسیم ؟

سلامت نیوز: در روزگاری که زندگی می کنیم افراد بیشماری از اینکه قد کوتاهی نسبت به دیگران دارند ناراضی هستند و دوست دارند قدشان از اینکه هست بلندتر باشد. به همین دلیل به تازگی شاهد تبلیغاتی همچون «دمپایی افزایش قد»، «افزایش قد با تضمین» و... هستیم. راستش باید خدمتتان عرض کنیم که متاسفانه ما قادر نیستم اندازه قد خود را به دلخواه خودمان تعیین کنیم و نمی توان به این تبلیغات نیز اعتمادی کرد، مخصوصا اگر سن مان از سن رشد گذشته باشد. افراد کوتاه قد معمولا در دنیای مد دچار مشکلات اندکی هستند و یافتن لباسی که دقیقا اندازه شان باشد کمی دردسرساز است چرا که کمتر تولیدکننده ای پیدا می شود که برای افراد زیر ۱۴۰ سانت (بخصوص برای مردان) لباس بدوزد. در این مطلب تلاش شده تا به شما کمک کنیم که لباس اندازه خود را پیدا کرده و بلند قدتر به نظر برسید.
● نکات قد بلندی
قبل از اینکه مشاوره لباس را ارائه دهیم، نکات زیر در عین سادگی کمک زیادی در بلند قدتر به نظر رسیدن شما خواهند نمود:
۱) حفظ وضعیت اندام و طرز ایستادن مناسب، کلیدی است برای اینکه به حداکثر اندازه پتانسیل قد خود دست یابید. به یاد داشته باشید که هنگام نشستن کمرتان را کاملا صاف نگه داشته و هنگام ایستادن همیشه سر خود را بالا نگاه دارید و متکبرانه برخیزید. با سر خمیده و دولا دولا راه رفتن فقط باعث کوتاه قد به نظر رسیدن شما می گردد.
۲) به خاطر داشته باشید که به عنوان یک قانون عمومی موهای کوتاه برای افراد کوتاه قد خیلی مناسب تر است. موی بلند باعث پوشیده شدن گردن و شانه ها شده که این امر موجب میگردد که سر و بدن شما به عنوان یک تک بخش به نظر برسد و این کمکی به بلند قد به نظر رسیدن شما نخواهد کرد.
۳) نکته دیگر برای به حداکثر رساندن قامت خوش اندامی و حفظ تعادل وزن است. افراد سنگین وزن تر و بیش از حد عضلانی پهن تر و کوتاه تر به نظر می رسند، اما لاغر ماندن و داشتن مقداری عضله (شانه های خوش ترکیب و اندازه) می تواند به چهارچوب شما مقداری ارتفاع اضافه کند.
● سری به فروشگاه ها بزنید
بهترین روش خرید این است که کتاب های مرجع را باز نموده و با فروشگاه های متنوع پوشاک تماس بگیرید و از آنها جویا شوید که چه مدل و اندازه هایی دارند. همچنین باید از فروشنده سوال کنید که آیا برای آنها امکان دوختن یک لباس سفارشی برای افراد کوتاه قد وجود دارد یا خیر. در نهایت یکی دیگر از روش های یافتن اندازه های کوچکتر، سفارش دادن لباس از کاتالوگ های «اندازه های کوچک» و یا جستجو در بخش های بچه گانه فروشگاه های بزرگ می باشد.
● نکات عمومی پوشش
▪ لباس های راه راه عمودی بپوشید:
هر چیزی که باعث بلندی قد گردد مناسب است. به عنوان مثال خطوط راه راه عمودی در لباس می تواند قد کوتاه شما را بلندتر به نظر برساند. الگوهایی همانند خطوط راه راه باریک روی پارچه، جناغی و ریسمانی نیز آن جلوه «عمودی» را تداعی می کنند.
ـ نکته: از پیراهن های شطرنجی و خانه خانه استفاده نکنید.
▪ یک رنگ بپوشید:
پوشیدن پیراهن و شلوار هم رنگ باعث جلوگیری از دوگانگی و گسیختگی های واضح در چهارچوب اندام شما شده و این حس را در دیگران بوجود می آورد که شما بلند قدتر هستید. رنگ های تیره و پارچه های سبک را انتخاب کنید:
به علاوه رنگ های تیره مخصوصا مشکی باعث لاغر به نظر رسیدن اندام شده و به افراد کوتاه قد کمک می کند که بلندتر نشان دهند. همین مطلب در مورد پارچه های سبک یا متوسط وزن نیز صدق می کند. از طرف دیگر پارچه های سنگین موجب کوتاهتر و جثه دارتر به نظر رسیدن شما می گردند.
▪ لباسی کاملا اندازه بر تن کنید:
در نهایت بیاد داشته باشید که لباس شما دقیقا اندازه باشد. لباس گشاد می تواند باعث کوتاهی و پهنی شود، بنابراین لباسی انتخاب کنید که بجای شل بودن سفت و هموار باشد.
● از پا به بالا
▪ کفش ها:
یکی از روش های بلندتر نمودن قد پوشیدن کفش هایی است که ارتفاع را افزایش می دهند همانند کفش های پاشنه بلند و یا کفش هایی که دارای کفی کلفت تر هستند. این به سادگی چند سانتیمتر به قد شما اضافه می کند.
ـ نکته:
هنگام خرید کفش آنهایی را انتخاب کنید که دارای حجم و جثه بزرگتر هستند بنابراین پاهای شما خیلی کوچک به نظر نخواهند رسید.
▪ پیراهن:
از پوشیدن کت پشمی یا ژاکت ورزشی دارای بیش از ۳ دکمه خودداری کنید چون آنها باعث جلب توجه ناخواسته به بالاتنه کوتاه تر شما خواهندشد. همچنین مطمئن شوید که ژاکت تان کمی پایین تر از کمر قرار گیرد، چون باعث می شود کمی بلندتر به نظر برسید. یا اینکه باید از پوشیدن کت های چهاردکمه اجتناب کنید، ولی چنانچه خواستید یکی از آنها را بپوشید حتما تمامی دکمه های (به انضمام دکمه های پایینی) آن را ببندید. همچنین هنگام پوشیدن ژاکت ورزشی سعی کنید بین ژاکت و شلوار اختلاف و مغایرت زیادی وجود نداشته باشد تا وضعیت خطوط عمودی حفظ گردد. چاک های وسطی و کناری در لباس نیز باعث امتداد یافتن خطوط عمودی می شوند. در مورد عرق گیرها و تی شرتها، انواع یقه هفت آنها به نیم تنه بالا کمک می کند که بلندتر به نظر بیاید. از طرف دیگر انواع یقه اسکی به دلیل این که باعث پوشاندن گردن می شوند، باعث کوتاهی و پهنی می گردند. از پیراهن های مطابق با طرح و شکل بدن استفاده کنید تا هنگام بالا زدن آستین ها از زیاد آوردن پارچه جلوگیری شود. از یقه های باریک و گوشه دار بجای یقه های پهن استفاده کنید. در نهایت بخاطر داشته باشید که داخل شلوار کردن پیراهن باعث جلب توجه پاها و بالاتنه و در نتیجه کوتاه قدی خواهد گردید.
ـ نکته:
کوتاه نمودن قد یک پیراهن عموما ساده تر از کاهش دادن طول آستین ها است. بنابراین مطمئن شوید که پیراهنی که خریداری می کنید در درجه اول در بدن و شانه های شما خوش حالت قرار بگیرد و اگر چنین شد بعدا می توانید اندازه کلی و آستین ها را نیز تنظیم نمایید.
▪ شلوار:
شلوار خود را خیلی بالا نپوشید، آن را اندکی بالاتر از کمر بپوشید. همچنین از پوشیدن شلوارهای کوتاه اجتناب ورزید چرا که آنها باعث کوتاه تر به نظر رسیدن پاها می شوند. به علاوه از ایجاد چین و چروک و برآمدگی در اطراف کمر از طریق تو کردن پیراهن در شلوار و یا پر نمودن جیب ها خودداری کنید چون این عمل باعث پهنی و در نتیجه کوتاه تر شدن می گردد. شلوارتان باید کمی بیشتر از حد معمول روی کفش ها قرار بگیرد تا جوراب ها کاملا پوشیده شده و در نتیجه پاها بلندتر به نظر برسند. در ضمن سعی کنید از شلواری استفاده کنید که چین نداشته باشد و یا حداکثر دارای یک چین باشد.
ـ نکته:
اگر نمی توانید شلواری به اندازه خود پیداکنید، دوختن آن را به یک خیاط خوب محول کنید.
▪ متعلقات:
هنگام خریدن کمربند مطمئن شوید که با ایجاد سوراخ های اضافه می توانید آن را به هر اندازه ای در بیاورید. کمربندهای بدون سوراخ بهتر هستند چون دقیقا به اندازه دلخواه شما قابل تنظیم می باشند. در آخر به یاد داشته باشید که بندهای شلوار باعث تاثیرگذاری روی خطوط عمودی لباس می شوند بنابراین از آنها استفاده نکنید.
نکته:
شما می توانید متعلقات زیبای بسیاری را در فروشگاه های تخصصی بیابید.
● خوش تیپ باشید
فقط به خاطر داشته باشید که هدف لزوما تاحد ممکن بلندقد به نظر رسیدن نیست، بلکه تاحد ممکن خوب به نظر رسیدن است. لباس اندازه و سبک صحیح پوشش بدون در نظر گرفتن قد می تواند باعث خوش تیپی شما گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • محمد ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
    7 0
    سلام ممنون از راهنمایی بسیار دقیق شما همکاران عزیز