معاون درمان وزارت بهداشت خواستار همکاری بیمه های تکمیلی با دستگاه های نظارتی در زمینه تخلفات موسسات درمانی شد.

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت خواستار همکاری بیمه های تکمیلی با دستگاه های نظارتی در زمینه تخلفات موسسات درمانی شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محمد حاجی آقاجانی در نشست مسئولان وزارت بهداشت و مدیران عامل بیمه های تکمیلی، گفت: در راستای گام سوم طرح تحول نظام سلامت و اجرایی شدن کتاب جدید ارزش نسبی خدمات سلامت از بیمه های تکمیلی انتظار داریم که در صورت تخلفات مکرر موسسات درمانی با درخواست دستگاه های نظارتی مبنی بر قطع همکاری موقت و یا دائم بیمه با موسسه درمانی متخلف همکاری نمایند.

وی همچنین متذکر شد: بیمه های تکمیلی اطلاعات ارزشمندی را در خصوص دریافت تعرفه های نامتعارف از سوی موسسات درمانی متخلف در اختیار دارند که ضرورت دارد این اطلاعات در اختیار دستگاه های نظارتی گذاشته شود.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در صورت همکاری تنگاتنگ بیمه های تکمیلی با وزارت بهداشت و دستگاه نظارتی از نیمه دوم آبان ماه به طور جدی با اجرای کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، شاهد برقراری انضباط جدی مالی در بیمارستان های خصوصی خواهیم بود.

آقاجانی همچنین با اشاره به ضرورت پرداخت بخشی از هزینه های درمانی بیماران در قالب قرارداد با بیمه های تکمیلی مانند گذشته و همچنان که در قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت صورت می گرفت، تصریح کرد: براساس مصوبه هیات وزیران بیمه های پایه و تکمیلی مکلف به عدم کاهش تعهدات خود هستند و قرار نیست پرداخت این هزینه ها به مسیر یارانه سلامت منتقل شود.

معاون درمان گفت: براساس بررسی هایی که در سامانه تجمیع اتوماسیون اطلاعات بیمارستان های کشور صورت گرفته است، بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت 60 تا 70 درصد بیمه های تکمیلی، پرداخت هزینه های درمانی را برای بیماران بستری در بیمارستان های دولتی کاهش داده اند و عملاً این هزینه ها به سهم یارانه سلامت منتقل شده است.

آقاجانی یادآور شد: در همین زمینه تفاهم نامه ای با کمک سندیکاهای بیمه و بیمه مرکزی آماده شده است که براساس آن باید پرداخت هزینه های درمانی طبق قرارداد با بیمه تکمیلی همچنان ادامه یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =