معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد؛ در دید و بازدیدهای نوروزی و صرف شیرینی جات، شکلات تلخ بخورند.

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد؛ در دید و بازدیدهای نوروزی و صرف شیرینی جات، شکلات تلخ بخورند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، رسول دیناروند با اشاره به معضل و دغدغه اصلی حوزه سلامت کشور که به سمت افزایش بیماری‌های غیر واگیر در حرکت است، گفت: پیشگیری از بروز بیماری چاره اصلی مقابله با بیماری‌های مختلف است و در این خصوص اصلاح شیوه زندگی و اصلاح تغذیه و غذای جامعه از ضروریات است لذا در تمامی ایام به خصوص ایام عید نوروز علیرغم اینکه ذائقه‌شان به سمت شکلات‌های شیرین میل میکند توجه داشته باشند که در مصرف این فراورده ها زیاده روی نکنند.

وی افزود: از آنجا که مهمترین اولویت های امروز تغذیه در کشور توجه به میزان کالری دریافتی و جلوگیری از بروز چاقی است و شکلات و شیرینی منشا کالری هستند، به مردم توصیه می شود از مصرف بیش از حد کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، نمک، قند و شکر که در پذیرایی‌های عید نوروز در آجیل و شکلات و غیره بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، اجتناب کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha