وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود ضمن اشاره به اقدامات سال 93 در حوزه سلامت گفت: انتظار می‌رفت در بودجه سال 94 نمایندگان مردم در مجلس زمینه‌هایی را فراهم کنند که سیاست‌های مقام معظم رهبری عملیاتی شوند.

تجمیع بیمه‌ها یکی از دغدغه‌های وزیر بهداشت در سال جدید

سلامت نیوز: وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود ضمن اشاره به اقدامات سال 93 در حوزه سلامت گفت: انتظار می‌رفت در بودجه سال 94 نمایندگان مردم در مجلس زمینه‌هایی را فراهم کنند که سیاست‌های مقام معظم رهبری عملیاتی شوند.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در پیام تبریک نوروز 1394، با بیان این­که امروزه داشتن جامعه‌ای فعال، پویا و سالم از اهداف و آرزوهای تمام ملت‌های جهان است، تصریح کرد: یکایک ما نیز وظیفه داریم با حفاظت از سلامت خود، خانواده و هم‌میهنان‌ و دوری جستن از آن که سلامت ما را به خطر می‌اندازد، سهم خود را در این عرصه ایفا کنیم.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: در سال گذشته توانستیم پرداخت از جیب مردم در مراجعه به بیمارستان‌ها را از حدود 37 درصد به کمتر از 10 درصد کاهش دهیم. سطح بهداشت در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و در میان حاشیه نشینان را نیز گسترش دادیم، به طوری که اینک بالغ بر دو میلیون نفر از این جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته‌اند و همچنین هشت میلیون نفر هم طی این مدت در سراسر کشور بیمه شده‌اند.

 

هاشمی در بخش دیگری از پیام خود تأکید کرد: در سال 93 برخی اهداف‌مان نیز محقق نشد. بر اساس سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سهم حوزه سلامت از تولید ناخالص ملی باید افزایش می‌یافت؛ بنابراین انتظار می‌رفت در بودجه سال 94 نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی زمینه‌هایی را فراهم کنند که آن سیاست‌ها عملیاتی شوند. البته حتماً محدودیت‌هایی مانع از تحقق این اهداف شد که امیدوارم در سال آینده مرتفع شود.

 

 

دغدغه‌های وزارت بهداشت در سال 94

 

 

هاشمی، در بخشی از پیام خود، پایدار شدن منابع سلامت، تجمیع بیمه‌ها و مشکلات بیمه‌های تکمیلی و تجاری در تعامل با مراکز درمانی، ارزشمند شدن برگه‌های دفترچه‌های بیمه و افزایش صادرات دارو را از جمله دغدغه‌های خود در سال 94 خواند و گفت: حل ریشه‌ای مشکلات حوزه سلامت همکاری تمام ارکان و قوای سه گانه را می‌طلبد.

 

وی در پایان اظهارامیدواری کرد: در سال آینده همزمان با پیگیری مطالبات معوق حوزه سلامت، بر اساس نام‌گذاری سازمان جهانی بهداشت با محوریت امنیت غذایی، بر سلامت این بخش نظارتی جدی داشته و تلاش ‌کنیم همراه و در کنار مردم، جامعه‌ای سالم‌تر، پویاتر و سازنده‌تر داشته باشیم.

 

بنابر گزارش سایت وب‌دا، متن کامل پیام نوروزی وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی به شرح زیر است:

 

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

یا مقلّب القلوب و الابصار/ یا مدبّر اللّیل و النّهار/ یا محوّل الحول و الاحوال

 

حوّل حالنا الی احسن الحال

 

فرارسیدن بهار طبیعت و سال 1394 را خدمت هموطنان عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. نخستین روزهای سال جدید با شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مقارن شده است؛ امیدوارم بتوانیم آن چنان که باید از برکات این ایام بهره بگیریم و تعالیم و آموزه‌های این بانوی بزرگوار جهان اسلام و انسانیت را در زندگی فردی و اجتماعی خود جاری سازیم.

 

گذر هر سال علاوه بر نو شدن جهان، به معنای افزودن بر تجربیاتی است که مسیر زندگانی ما را ترسیم و تعیین می‌کند. اگر از این اندوخته ارزشمند آن چنان که باید استفاده نکنیم، جز خسران حاصلی نصیبمان نمی‌گردد و اگر از اسباب دانش، تجربه، صبر و تعقل به فدر کفایت بهره بگیریم، رسیدن به اهداف، دور از دسترس نخواهد بود.

 

امروزه داشتن جامعه‌ای فعال، پویا و سالم از اهداف و آرزوهای تمام ملت‌های جهان است؛ یکایک ما نیز وظیفه داریم با حفاظت از سلامت خود، خانواده و هم‌میهنان‌ و دوری جستن از آن چه سلامت ما را به خطر می‌اندازد، سهم خود را در این عرصه ایفا کنیم.

 

وظیفه من و همکارانم هم در سال جدید آن است که تحول ایجاد شده در عرصه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را حفاظت کرده و با مراقبت و نظارت، آن را در مسیری که آغاز کرده به پیش بریم.

 

در سال گذشته توانستیم پرداخت از جیب مردم در مراجعه به بیمارستان‌ها را از حدود 37 درصد به کمتر از 10 درصد کاهش دهیم. سطح بهداشت را نیز در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و در میان حاشیه نشینان گسترش دادیم به طوری که اینک بالغ بر 2 میلیون نفر از این جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته‌اند. 8 میلیون نفر هم طی این مدت در سراسر کشور بیمه شده‌اند.

 

در سال 93 برخی اهداف‌مان نیز محقق نشد. بر اساس سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سهم حوزه سلامت از تولید ناخالص ملی باید افزایش می‌یافت؛ بنابراین انتظار می‌رفت در بودجه سال 94 نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی زمینه‌هایی را فراهم کنند که آن سیاست‌ها عملیاتی شوند. البته حتماً محدودیت‌هایی مانع از تحقق این اهداف شد که امیدوارم در سال آینده مرتفع شود.

 

پایدار شدن منابع سلامت، تجمیع بیمه‌ها و مشکلاتی که در تعامل بیمه‌های تکمیلی و تجاری با مراکز درمانی وجود دارد، از جمله دغدغه‌هایم در سال 94 است. به این‌ها باید ارزشمند شدن برگه‌های دفترچه‌های بیمه و افزایش صادرات دارو را نیز اضافه کرد.

 

امیدوارم برای اهداف محقق نشده و همچنین کمک به بیماران صعب العلاج، در سال 94 گشایشی حاصل شود تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بتواند در این حوزه نیز به مردم و بیماران کمک بیشتری نماید.

 

اینجانب همواره به همکارانم تأکید کرده و می‌کنم در هر شرایطی وظیفه ما خدمت به مردم است و بس. در این مسیر نیز از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و هیچ مانعی نباید ذره‌ای بر عزم و تلاش‌مان خدشه وارد سازد. ما عهدی با خدای خود و مردم شریف ایران بسته‌ایم و به آن وفادار خواهیم ماند.

 

حل ریشه‌ای مشکلات حوزه سلامت، همکاری تمام ارکان و قوای سه گانه را می‌طلبد تا در سایه حمایت‌های‌ مقام معظم رهبری شاهد توسعه بیشتر این عرصه و رضایت بیشتر مردم باشیم. با این امید در سال آینده همزمان با پیگیری مطالبات معوق حوزه سلامت، بر اساس نام‌گذاری سازمان جهانی بهداشت با محوریت امنیت غذایی، بر سلامت این بخش نظارتی جدی خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم همراه و در کنار مردم، جامعه‌ای سالم‌تر، پویاتر و سازنده‌تر داشته باشیم. ان‌شاءالله.

 

دکتر سید حسن هاشمی

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • پرستاراتاق عمل خصوصی ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۱
    0 0
    اگر پرستاران وپیراپزشکان جزو مجموعه شما هستند برای بهبود معیشت انها فکری کنید.