پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
کد خبر: 166695

یک بررسی کوچک نشان می‌دهد که شمردن لقمه‌های غذا می‌تواند به شما برای کاهش وزن کمک کند.

شمارش لقمه‌ها وزنتان را کم می‌کند

سلامت نیوز: یک بررسی کوچک نشان می‌دهد که شمردن لقمه‌های غذا می‌تواند به شما برای کاهش وزن کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، پژوهشگران در این بررسی از 61 فرد داوطلب خواستند که لقمه‌های غذایی را که هر روز می‌خورند، بشمارند و ثبت کنند و قول دهند در طول چهار هفته آینده شمار لقمه‌هایشان را 20 تا 30 درصد کاهش دهند. این افراد میزان مصف مایعاتشان به جز آب را نیز در این مدت ثبت کردند.
به گزارش هلث‌دی،41 نفر از این داوطلبان که به قولشان پایبند ماندند، در طول آن ماه حدود دو کیلوگرم وزن کم کردند، یعنی میزانی از کاهش وزن در طول یک ماه کارشناسان آن را توصیه می‌کنند.

یافته‌های این بررسی که در بیمارستان یانگ بریگهام انجام شد، در ژورنال «پیشرفت‌های چاقی، تدبیر و کنترل وزن» منتشر شده است.

جاش وست، استادیار علم بهداشتی که سرپرست مطالعه بود، گفت: «این بررسی چیزی را که از پیش می‌دانستیم، ثابت می‌کند: مصرف کمتر از غذا است به کاهش وزن می‌انجامد. البته ما توصیه نمی‌کنیم که مردم به خودشان گرسنگی بدهند، پیشنهد ما این است که مردم کمتری از میزان فعلی غذا بخورند.»

بن کروکستون، استادیاد علوم بهداشتی و نویسنده مشترک مطالعه گفت: «ما از اینکه در مدت نسبتاً کوتاه مطالعه مشخص شد که چه مقدار وزن با این شیوه کاهش پیدا می‌کند، بسیار خشنود شدیم. اکنون لازم است یک مطالعه پیگیری انجام دهیم تا معلومم شود، آیا افراد پس از چهار هفته هم وزن بیشتری کم می‌کنند یا کاهش وزن در همین حد پایان می‌یابد.»

این پژوهشگران گفتند، شمارش لقمه‌ها ممکن است روشی موثرو ارزان برای کاهش وزن برای بیش از 70 درصد آمریکاییانی باشد که اضافه وزن دارند.

کروکستون در این باره گفت: «ما نسبت به یک یا دو نسل پیشمان مقادیر بسیار بیشتری کالری مصرف می‌کنیم؛ در عین حال بسیار کمتر از لحاظ جسمی فعال هستیم. حتی 20 درصد کاهش در شمار لقمه‌ها می‌تواند تاثیر محسوسی ایجاد کند.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =