توصیه همه متخصصان تغذیه، مصرف میوه و سبزیجات تازه به صورت روزانه است؛ چرا که این مواد سرشار از ویتامین‌ها، املاح و مواد مورد نیاز بدن هستند. هویج نیز از جمله میوه‌هایی است که مصرف آن به افراد توصیه می‌شود.

دکتر کشاورز متخصص تغذیه در گفت وگو با ایسنا گفت: هدف اصلی از مصرف سبزی‌ها، استفاده از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد مغذی موجود در آنهاست که در بیشتر موارد توصیه می‌شود سبزیجات به صورت خام یا آب پز مصرف شود. این در حالی است که هویج هم به صورت خام و هم تفت داده شده مفید بوده و نیازهایی از ویتامین و املاح بدن را تامین می‌کند.

وی در ادامه افزود: هویج به صورت خام دارای ویتامین A بتاکاروتن بوده که علاوه بر تامین ویتامین A در بدن، بتاکاروتن آن خود به خود در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی موثر است.

دکتر کشاورز گفت: همچنین اگر هویج کمی تفت داده شود و در واقع همراه با چربی باشد میزان جذب آن بیشتر می‌شود؛ چرا که ویتامین A از جمله ویتامین‌های محلول در چربی است و به علاوه ضریب جذب کاروتن‌ها به خصوص بتاکاروتن موجود در هویج که پیش ساز ویتامین A است در صورت تفت دادن و همراه شدن آن با چربی تا سه برابر افزایش می‌یابد.

وی در پایان یادآور شد: اگر تفت دادن هویج به سرخ کردن آن تبدیل شود و چربی همراه با آن زیاد باشد خود مشکل ساز بوده و خطرناک است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha