معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: در سال جاری ما توانستیم به کمک وزارت بهداشت طرح های مهمی از قبیل «وارنیش فلوراید»، «آهن یاری»، «ویتامین D» و «سفیران سلامت» را به اجرا درآوریم.

سلامت نیوز:معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: در سال جاری ما توانستیم به کمک وزارت بهداشت طرح های مهمی از قبیل «وارنیش فلوراید»، «آهن یاری»، «ویتامین D» و «سفیران سلامت» را به اجرا درآوریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،مهرزاد حمیدی، اظهار کرد: طی سال جاری وزارت آموزش و پرورش ارتباط بسیار خوبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور داشته است؛ به گونه ای که ما موفق شدیم طرح «وارنیش فلوراید» را برای 70 تا 80 درصد دانش آموزان اجرایی کنیم. اجرای این طرح برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان بسیار موثر است و هم چنین فرهنگ حفظ سلامت دهان و دندان را بین دانش آموزان تقویت می کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، افزود: هم چنین با همکاری وزارت بهداشت ما توانستیم طرح های مهمی از قبیل «آهن یاری» و «ویتامین D» را برای در مدارس متوسظه دخترانه به اجرا درآوریم.

وی تصریح کرد: بیش از 50درصد دانش آموزان دختر در دوره متوسطه دوم طرح آهن یاری را دریافت کرده اند که نتایج آن بسیار موثر بوده است.

حمیدی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: طرح «سفیران سلامت» یکی از طرح های بسیار مهم آموزش و پرورش بود که به کمک وزارت بهداشت توانسیم این طرح را اجرا کنیم و دانش آموزان را نسبت به مسائل سلامت آگاه سازیم به گونه ای که در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان در مدارس تحت عنوان سفیران سلامت فعالیت خود را آغاز کرده اند و به اطلاع رسانی و آگاه سازی سایر دانش آموزان می پردازند.


  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha