وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور مبارزه با چاقی و اضافه‌ وزن را مهم‌ترین ماموریت دانش‌آموزان سفیر سلامت دانست و گفت: پرخوری مهم‌ترین فاکتور اضافه‌ وزن و چاقی است، بنابراین به دانش‌آموزان سفیر سلامت تاکید می‌شود در جهت کاهش این عوامل خطر سلامتی گام بردارند.

وزیر بهداشت: دانش‌آموزان سفیر سلامت باید برای مبارزه با چاقی گام بردارند

سلامت نیوز:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور مبارزه با چاقی و اضافه‌ وزن را مهم‌ترین ماموریت دانش‌آموزان سفیر سلامت دانست و گفت: پرخوری مهم‌ترین فاکتور اضافه‌ وزن و چاقی است، بنابراین به دانش‌آموزان سفیر سلامت تاکید می‌شود در جهت کاهش این عوامل خطر سلامتی گام بردارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  آنا، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی که در مجتمع فرهنگی شهید باهنر برگزار شد، افزود: سلامت همانند تاجی است بر سر همه که امیدوارم شما سفیران سلامت که واعظ سلامتی هستید، قدر این نعمت را بدانید و اول خود به مسائل بهداشتی خود اهمیت دهید و به آن عمل کنید تا بتوانید سفیران خوبی باشید، زیرا زمانی یک سفیر موفق خواهد بود که اول خود عمل کند و سپس دیگران را هدایت و راهنمایی کند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع چاقی و کاهش مصرف مواد شیرین باید از اولویت‌های اصلی سفیران سلامت دانش‌آموزی باشد، گفت: اگر شما سفیران سلامت بتوانید این دو ماموریت را به خوبی انجام دهید، سلامت خود، خانواده و جامعه خود را تضمین کرده‌اید و برای کاهش هزینه‌های سلامت که بار زیادی بر دوش حوزه سلامت دارد، برداشته‌اید.

هاشمی در ادامه خطاب به دانش‌آموزان تصریح کرد: فراموش نکنید هدف امسال شما مبارزه با چاقی و افزایش وزن است که یکی از مهم‌ترین عوامل آن پرخوری است. 35درصد از کالری مصرفی همه افراد اضافی است و موردنیاز آنها نیست، بنابراین گام برداشتن در این مسیر کمک زیادی به سلامت جامعه می‌کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نیمی از مردم دچار اضافه وزن هستند، گفت: باید توجه داشت که افزایش وزن و چاقی در خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است.


  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =