محققان:

زایمان زودرس زنان را در معرض بیماری قلبی و عروقی قرار می دهد

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۲ - کد خبر: 205747
زایمان زودرس زنان را در معرض بیماری قلبی و عروقی قرار می دهد

سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که زایمان زودرس با افزایش 40 درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی در زنان ارتباط دارد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، محققان بیمارستان برگهام در این مطالعه داده های مربوط به 70 هزار و 182زن را بررسی کردند.


به گزارش پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی،محققان در این مطالعه ارتباط میان تولدهای پیش از موعد و ابتلا به بیماری قلبی عروقی (CVD) را تجزیه و تحلیل کردند و با عواملی مانند سن مادر، تحصیلات و شیوه زندگی قبل از بارداری و نیز عوامل خطرساز ابتلا به بیماری قلبی و عروقی تطبیق دادند.


براساس این مطالعه، زایمان زودرس در قیاس با زایمان به موقع، با افزایش 40 درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی ارتباط دارد و این خطر برای زنانی که بیش از یک زایمان زودرس دارند، افزایش می یابد.


نتایج این مطالعه همچنین نشان می دهد زنانی که زودتر از 32 هفتگی بارداری نوزاد خود را به دنیا آورند، با خطر دو برابری ابتلا به بیماری قلبی و عروقی روبرو می شوند.


این افزایش خطر حتی در زایمان های زودرسی که با اختلال های فشار خون بالا در دوران بارداری همراه نبودند، همچنان وجود داشت.
محققان ابراز امیدواری می کنند که این مطالعه به آنها در شناسایی زنانی که در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی و عروقی قرار دارند، کمک کند و متخصصان را قادر سازد که تدابیر پیشگیرانه مناسب اتخاذ کنند.


تولد پیش از موعد زمانی حادث می شود که نوزاد زودتر از سی و هفتمین هفته بارداری به دنیا می آید.
از آنجا که مغز نوزاد در هفته های آخر بارداری تحولات مهمی را سپری می کند، بیشتر نوزادانی که پیش از موعد به دنیا می آیند، با خطر جدی ابتلا به ناتوانی ها و یا حتی مرگ روبرو هستند. به علاوه، هفته های آخر بارداری برای تکامل کامل ارگان های مهمی مانند ریه ها و کبد حیاتی هستند.
این مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا به نام Circulation منتشر شده است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.69364s, 19q