بزرگترين پارك بيوتكنولوژي كشور راه اندازي مي‌شود

۱۳۸۶/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2216
بزرگترين پارك بيوتكنولوژي كشور راه اندازي مي‌شود

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومي انستيتوپاستور ايران، "عبدالحسين روح الاميني" افزود: آغاز به كار مجموعه فعاليت‌هاي پارك علمي و تحقيقاتي زيست فناوري پاستور ايران يكي از مهمترين فعاليت‌هاي در دست اقدام انستيتوپاستور ايران براي سال ‪ ۸۶‬است.

وي اظهار داشت: راه‌اندازي اين پارك نقش كليدي در توسعه فعاليت‌هاي تحقيقاتي، فناوري و توليدي در زمينه بيوتكنولوژي ايفا مي‌كند و با در اختيار گرفتن اين مجموعه توسعه فعاليت‌ها رشد سريعتري پيدا مي‌كند و جايگاه صنعت بيوتكنولوژي در نظام برنامه‌ريزي توسعه كلان كشور ارتقا يافته و نقش موثرتري خواهد داشت.

رييس انستيوتپاستور ايران يادآور شد: پارك‌هاي علمي تحقيقاتي و مراكز رشد در جهان كنوني نقش مهمي در تكميل زنجيره پژوهش تا توليد و ايجاد ثروت از علم ايفا مي‌كند.

روح‌الاميني با اشاره به امكاناتي كه در برنامه چهارم توسعه براي توسعه پارك‌هاي فناوري در كشور مدنظر قرارگرفته است افزود با راه‌اندازي پارك زيست فناوري پاستور مجموعه فعاليت‌ها و امكانات تحقيقاتي انستيتوپاستور دراختيار محققان و شركت‌هاي فناور داراي ايده قرار مي‌گيرد.

روح الاميني تاكيد كرد: راه اندازي اين پارك منجر به نتايج خوبي در تجاري‌سازي پژوهش‌ها در زمينه بيوتكنولوژي خواهد شد و تحقيقات بيوتكنولوژي و توليد داروهاي نوتركيب را گسترش مي‌دهد.

وي افزود: پارك زيست فناوري با رويكرد سازماندهي و توسعه هدفمند توانمندي‌هاي علمي حوزه علوم زيستي كشور و تجاري كردن محصولات بومي زيست فناوري براي عرضه در سطح ملي و بين‌المللي در سال ‪ ۸۶‬كار خود را آغاز خواهد كرد.

مجموعه پارك زيست فناوري پاستور متشكل از ساختمان‌هاي آموزشي، اداري و محل استقرار واحدهاي فناوري كه پذيرفته مي‌شوند بسرعت آمادگي پذيرش واحدهاي فناوري را دارد.

روح الميني افزود: با توجه به پيگيري‌هاي به عمل آمده و دستور دولت و سازمان مديريت و برنامه ريزي مقدمات واگذاري ساختمان‌هاي مجموعه مذكور به انستيتو پاستور صادر شده است و در حال حاضر نيز انستيتو در حال تهيه مقدمات آيين‌نامه‌ها و اساسنامه‌هاي مورد نياز براي اين پارك است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.15575s, 19q