برنامه‌هاي آموزش‌وپرورش درهفته سلامت اعلام شد

۱۳۸۶/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2272
برنامه‌هاي آموزش‌وپرورش درهفته سلامت اعلام شد

به گزارش سلامت نیوز دكتر حسن ضياءالديني در گفت‌وگو با  ايسنا با اعلام برنامه‌هاي آموزش و پرورش در هفته سلامت كه با شعار «آينده مطمئن با سرمايه‌گذاري در سلامت» برگزار مي‌شود، گفت: زنگ سلامت ساعت 8:30 صبح روز شنبه 18 فروردين ماه جاري به صورت نمادين در مدرسه «رضوان» منطقه 22 تهران با حضور وزراي آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و همزمان در مدارس سراسر كشور به صدا در مي‌آيد.

وي اعلام كرد: در اين هفته همچنين سومين پايگاه سلامت دهان و دندان در منطقه 17 آموزش و پرورش تهران در روز 22 فروردين ماه جاري افتتاح مي‌شود.

ضياءالديني افزود: در پايگاه امام علي (ع) با همكاري دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت خدمات مرتبط با سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان ارائه مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه در روز 23 فروردين ماه همزمان با روز «دندانپزشك» جشنواره سلامت دهان و دندان با همكاري دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در كانون فرهنگي هنري حجاب برگزار مي‌شود، اظهار كرد: 600 نفر از دانش‌آموزان و مربيان بهداشت مدارس در اين جشنواره شركت مي‌كنند و همچنين از 5 نفر نمونه استاني در اجراي برنامه‌هاي سلامت دهان و دندان تقدير مي‌شود.

مديركل دفتر سلامت و تندرستي آموزش و پرورش با اعلام برگزاري همايش سلامت از سوي ستاد برگزاري هفته سلامت در روز 19 فروردين ماه در سالن همايشهاي رازي با حضور وزراي آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ادامه داد: مهمترين اتفاق در هفته سلامت در حوزه آموزش و پرورش برگزاري همايشهاي توجيهي براي مديران، معاونان و نماينده‌هاي معلمان است و از اين طريق چالشها و مشكلات هر استان بررسي شده و راهكارهاي خاص آن ارائه مي‌شود.

وي ادامه داد: همچنين با توجه به اسامي روزهاي هفته سلامت خوراكي‌هاي ميان وعده شامل سبزيجات، ميوه، مواد بسته‌بندي شده، خشكبار و ... بين دانش‌آموزان توزيع مي‌شود.

ضياءالديني گفت: بازديد از مراكز سالمندان، بيمارستانها و همچنين برگزاري مسابقات مرتبط با سلامت پس از نماز جماعت در ستاد وزارتخانه، از ديگر فعاليتهاي آموزش و پرورش در اين هفته است.

وي درپايان يادآور شد: روزهاي هفته سلامت با عناوين شنبه، 18 فروردين ماه «سلامت، ايمني غذا»، يكشنبه، 19 فروردين ماه «سلامت، مشاركتهاي عمومي و همكاريهاي بين‌بخشي»، دوشنبه، 20 فروردين ماه «سلامت و رسانه‌ها»، سه‌شنبه، 21 فروردين ماه «سلامت، شهر و روستاهاي سالم»، چهارشنبه، 22 فروردين ماه «سلامت، جايگاه فناوري نوين»، پنجشنبه، 23 فروردين ماه «سلامت، حمايتهاي قانوني، چالشها و فرصتها» و جمعه 24 فروردين ماه «سلامت و خانواده سالم» نامگذاري شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40602s, 19q