ميزان مصرف روغن نباتي جامد در كشور كاهش چشمگيري داشته است

۱۳۸۶/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2353
ميزان مصرف روغن نباتي جامد در كشور كاهش چشمگيري داشته است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دكتر" كامران باقري لنكراني " روز شنبه در همايش سلامت و ايمني غذا افزود: خوشبختانه با اطلاع‌رساني به موقع و كافي در زمينه مضرات مصرف روغن نباتي جامد و نقش آن در بروز بيماري‌هاي غيرواگير، ميزان مصرف اين نوع روغن از ‪ ۸۷‬درصد به ‪ ۷۲‬درصد كاهش يافته است.

وي اظهار داشت: همچنين در گذشته كارخانجات ، روغن نباتي را با اسيدچرب ترانس ‪ ۲۰‬درصد توليد مي‌كردند كه در حال حاضر ميزان اين اسيد چرب در روغن نباتي به ‪ ۱۰‬درصد رسيده است.

دراين همايش دكتر"سيد مرتضي صفوي " مدير كل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي گفت : در حال حاضر اضافه‌وزن و چاقي به عنوان يكي از مهمترين مشكلات تغذيه‌اي در جهان مطرح است اين در حالي است كه حدود ‪ ۶۰‬درصد از جمعيت جهان حتي كمترين فعاليت بدني توصيه شده يعني روزي ‪ ۳۰‬دقيقه فعاليت بدني را انجام نمي‌دهند.

صفوي با بيان اين كه عدم فعاليت بدني و تغذيه نامناسب موجب بروز چاقي و انواع سرطان‌ها مي‌شود،افزود: در حال حاضر لبنيات ، ميوه و سبزي كمتر از حد استاندارد در كشور مصرف مي‌شود.

وي يادآور شد : براساس نتايج تحقيقات ‪ ۲/۷‬ميليون از مرگ و ميرها در جهان به علت مصرف كم ميوه و سبزي است اين در حالي است كه با مصرف مواد لبني و سبزي به همراه فعاليت بدني مناسب مي‌توان سلامت افراد را تضمين كرد.

همايش يك روزه سلامت و ايمني غذا بعدازظهر روز شنبه در محل هتل‌المپيك تهران پايان يافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.69967s, 18q