جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
کد خبر: 240079

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نزدیک شدن یک سامانه بارشی به اکثر مناطق نیمه غربی کشور تا ظهر امروز خبر داد و گفت: بارش پراکنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب آغاز می‌شود.

فردا آسمان تهران ابری است

سلامت نیوز: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نزدیک شدن یک سامانه بارشی به اکثر مناطق نیمه غربی کشور تا ظهر امروز خبر داد و گفت: بارش پراکنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب آغاز می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز، احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با آنا در مورد پیش بینی آب و هوا در سه روز آینده اظهار کرد: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های هواشناسی با نزدیک شدن یک سامانه بارشی در اکثر مناطق نیمه غربی کشور تا ظهر امروز (جمعه) افزایش ابر پیش بینی می‌شود. همچنین بارش پراکنده برف و باران از شمال غرب و بارش باران از جنوب غرب شروع شده و تا پایان این روز اکثر مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

وی با اشاره ضمن پیش بینی نفوذ جریانات شمالی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش باران، وزش باد، کاهش دما و در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر بارش برف گفت: امروز با حرکت این سامانه به سمت شرق، بارش نواحی مرکزی کشور را در بر می‌گیرد.

وظیفه ادامه داد: بارش‌ها از عصر شنبه در نیمه غربی پایان یافته و علاوه بر نواحی مرکزی به تدریج برای شمال شرق، شرق و تا حدودی جنوب کشور نیز بارش و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود.همچنین روز یکشنبه نیز تمرکز بارش‌ها در نیمه شرقی کشور بوده و گاهی با وزش باد شدید همراه است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یادآور شد: در اوایل روز شنبه نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود و تا پایان روز سراسر دریا مواج و طوفانی می‌شود. همچنین برای غرب خلیج فارس از جمعه تا اواسط روز شنبه افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود. همچنین در روزهای جمعه و شنبه احتمال وقوع گرد و خاک در استان خوزستان وجود دارد.

آسمان تهران امروز ابری است

وظیفه وضعیت آب و هوای پایتخت را نیز اعلام کرد و گفت: تهران در روز جمعه قسمتی ابری و گاهی با وزش باد در بعد از ظهر و رگبار و افزایش باد همراه است. کمترین میزان دما در این روز 10 درجه و بیشترین میزان 23 درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود. همچنین آسمان تهران در روز شنبه ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و اوایل شب با کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید همراه است. کمترین میزان دما 11 و بیشترین میزان دما فردا 16 درجه است. در روز یکشنبه نیز آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. کمترین میزان دما پنج درجه و بیشترین میزان آن 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha